اف‌اس‌بی: شبکه اوکراینی که قصد بمب‌گذاری در کریمه داشت را منهدم کردیم

سرویس امنیت فدرال روسیه: این گروه شامل 6 شهروند روسی و اوکراینی و یک شهروند دو تابعیتی اوکراینی – بلغارستانی بوده که همگی آن‌ها بازداشت شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقامات اطلاعاتی روسیه مدعی شدند، یک شبکه اوکراینی را، که قصد انجام عملیات «تروریستی و خرابکارانه» در شبه‌جزیره کریمه داشتند، منهدم کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری «تاس»، سرویس امنیت فدرال روسیه موسوم به «اف‌اس‌بی»، چهارشنبه 13 اردیبهشت، اعلام کرد که این گروه وابسته به «اداره اطلاعات مرکزی اصلی وزارت دفاع اوکراین بوده و قصد انجام مجموعه‌ای از عملیات‌های خرابکارانه و تروریستی بزرگ داشت.»

بر اساس این گزارش، این گروه برای ترور سرگئی آکسیونوف، رهبر انتصابی روسیه در شبه‌جزیره کریمه، ولادیمیر کنستانتینوف، رئیس پارلمان و پاولنکو یا. پی.، شهردار یالتا برنامه‌ریزی و همچنین خود را برای انجام «حملات تروریستی» به زیرساخت‌های حمل و نقل در شبه‌جزیره کریمه آماده کرده بود.

سرویس امنیت فدرال روسیه در این زمینه افزود، این گروه شامل 6 شهروند روسی و اوکراینی و یک شهروند دو تابعیتی اوکراینی – بلغارستانی بوده که همگی آن‌ها بازداشت شده‌اند.

به گفته اف‌اس‌ابی، این شهروند دو تابعیتی اوکراینی – بلغارستانی در حمل مواد منفجره و تجهیزات مربوط به به آن نقش داشته است.

روسیه در سال 2014 شبه‌جزیره کریمه را بخشی از خاک خود اعلام کرد.

این شبه‌جزیره از اکتبر 2022 هدف چندین حمله که بیشتر آن‌ها توسط هواپیماهای بدون سرنشین انجام می‌شود، قرار گرفته است.

روسیه بارها اعلام کرده که اوکراین عامل این حملات است. کی‌یف در بیشتر موارد به این‌گونه اتهامات واکنشی نشان نداده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید