همکاری آمریکا و ترکیه برای تحریم‌ مشترک تامین‌کنندگان مالی تروریسم در سوریه

اقدامات تحریمی آمریکا و ترکیه «عمر الشیخ»، یکی از رهبران گروه «هیئت تحریر الشام» و «کوبیلای ساری» را هدف قرار می‌دهد که در ترکیه از تامین کنندگان مالی، برای گردان‌های «التوحید» و «الجهاد» کمک دریافت کرده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده آمریکا و ترکیه در راستای همکاری فی‌مابین دو کشور تحریم‌های مشترکی را علیه افراد تسهیل‌کننده تامین مالی تروریسم در سوریه اعمال کردند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا سه‌شنبه، 12 اردیبهشت اعلام کرد که این کشور برای اعمال تحریم‌های مرتبط با تروریسم علیه دو فرد مرتبط با تأمین مالی دو گروه تروریستی مستقر در سوریه، با ترکیه همکاری دارد.

به گزارش «رویترز»، این افراد قبلاً توسط ایالات متحده آمریکا و سازمان ملل متحد تحریم شده بودند.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای گفت که این اقدامات تحریمی «عمر الشیخ»، یکی از رهبران گروه «هیئت تحریر الشام» و «کوبیلای ساری» را هدف قرار می‌دهد که در ترکیه از تامین کنندگان مالی، برای گردان‌های «التوحید» و «الجهاد» کمک دریافت کرده است.

برایان ای. نلسون، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی، گفت: «از آنجایی که گروه‌های تروریستی همچنان به دنبال دسترسی به سیستم مالی بین‌المللی هستند، همکاری با شرکایمان، توانایی ما را برای مختل کردن موثرتر این شبکه‌های تسهیل‌کننده افزایش می‌دهد.»

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین گفت که تدابیر جدید به دنبال اقدامات مشترک ایالات متحده و ترکیه در 5 ژانویه است که یک شبکه مالی کلیدی «داعش» را هدف قرار می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید