ارتش اوکراین از آغاز ضدحمله علیه نیروهای روسیه در باخموت خبر داد

پیش‌بینی می‌شود ارتش اوکراین در هفته‌های آینده ضدحمله گسترده‌ای علیه نیروهای روسیه آغاز کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ارتش اوکراین اعلام کرد که نیروهای این کشور ضد حمله‌ای علیه نیروهای روس در شهر باخموت آغاز کرده‌اند.

رسانه‌های محلی در این زمینه گزارش دادند، الکساندر سیرسکی، فرمانده نیروی زمینی ارتش اوکراین در این زمینه گفت، وضعیت در نزدیکی شهر محاصره‌شده باخموت «بسیار پیچیده» است و نیروهای روسیه وادار به عقب‌نشینی از برخی مواضع خود شده‌اند.

سیرسکی در ادامه افزود: «درگیری خشونت‌آمیز در حالی ادامه دارد که نیروهای روسیه تلاش می‌کنند از چندین جهت در خطوط دفاعی نفوذ کنند.»

به گفته فرمانده نیروی زمینی ارتش اوکراین، به‌رغم تلفات سنگین وارده بر گروه‌ «واگنر» و دیگر گروه‌های قراردادی روسیه، آن‌ها به حملات خود در جبهه‌های نبرد باخموت ادامه می‌دهند.

کاخ سفید، دوشنبه 11 اردیبهشت خبر داد، بر اساس برآورد دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا، 20 هزار نفر از نیروهای وابسته به روسیه از دسامبر 2022 تاکنون در اوکراین کشته شده و 80 هزار نفر دیگر مجروح شده‌اند.

بر اساس این گزارش، نیمی از تعداد کشته‌شدگان عضو ارتش خصوصی واگنر هستند. گفته می‌شود، بیشتر اعضای ارتش خصوصی واگنر زندانیان سابقی بوده که بدون سپری‌ کردن دوره‌های نظامی و آموزش کافی به شهر باخموت اعزام شده‌اند.

شهر باخموت در شرق اوکراین از اهمیت راهبردی بالایی برای روسیه برخوردار است. سیطره بر این شهر به مسکو اجازه می‌دهد تا مناطق بیشتری از قلیم دونباس را تحت کنترل خود داشته باشد.

پیش‌بینی می‌شود ارتش اوکراین در هفته‌های آینده ضدحمله گسترده‌ای علیه نیروهای روسیه آغاز کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم