لیز تراس نخست وزیر سابق بریتانیا تحت پیگرد قانونی قرار گرفت

تراس در فاصله سپتامبر تا اکتبر سال گذشته تنها به مدت 45 روز به عنوان نخست وزیر در بریتانیا مشغول به کار بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

لیز تراس که تنها 45 روز نخست وزیر بریتانیا بود، تحت پیگرد قانونی قرار گرفته است.

در جزئیاتی که طی ساعات گذشته در مطبوعات بریتانیایی خبرساز شد و «العربیه» آن را از منابع متعدد جمع‌آوری کرد، مشخص شد که تراس تنها در زمان حکومت کمتر از شش هفته‌ای خود از یک خانه دولتی استفاده کرده و سپس خانه را ترک کرده است.

به گفته مسئولان این خانه دولتی، پس از خروج تراس از آن برخی محتویات خانه از جمله حوله حمام و برخی کفش‌های خانگی ناپدید شده بود.

مسئولین این خانه دولتی فاکتوری به ارزش اقلام مفقوده به تراس ارسال کردند که ارزش تخمینی آن 12000 پوند (15000 دلار آمریکا) است، اما تراس از پرداخت این مبلغ خودداری کرده است؛ مساله‌ای که منجر به اختلاف او و مدیریت خانه دولتی شده است.

بنا بر گزارش‌ها، دولت به نخست وزیر سابق گفته است که او مسئول هزینه‌ها، غذا و شرابی است که با دستیارانش در خانه مصرف می‌کنند، چراکه این موارد خارج از محدوده اهداف دولتی است.

سخنگوی تراس به روزنامه «دیلی میل» گفت که تراس با این مساله مخالفت کرده و می‌گوید قبل از موافقت با پرداخت هرگونه مبلغ مالی، باید صورت حساب دقیقی به او ارائه شود.

یک منبع به روزنامه گفت: «لیز از این مکان به عنوان خانه کوچک برای دفتر شماره 10 (دفتر رسمی نخست وزیری) استفاده می‌کرد و جلساتی را با مسئولان کابینه خود برگزار می‌کرد که اغلب عصرها بود و به مهمانی تبدیل می‌شد.»

در دسامبر سال گذشته، مجله گاردین گزارش داد که آثار کوکائین در خانه تراس کشف شده است، مساله‌ای که تراس آن را «کاملاً نادرست» خواند.

سخنگوی تراس در پاسخ به هزینه‌های اخیری که از نخست وزیر سابق درخواست پرداختشان شده، گفت: «لیز همیشه هزینه مهمانان شخصی خود را در چونینگ هاوس پرداخت کرده است.»

لیز تراس در فاصله سپتامبر تا اکتبر سال گذشته تنها به مدت 45 روز به عنوان نخست وزیر در بریتانیا مشغول به کار بود که کوتاه‌ترین دوره نخست وزیری در تاریخ بریتانیا به شمار می‌آید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید