پوتین: روسیه تمایلی به رویارویی با اوکراین نداشت

رئیس جمهوری روسیه: مسکو نتوانست در سال 2014 پس از آزار و اذیت مردم کریمه توسط «نازی‌ها»، از حمایت از آنها خودداری کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرد که کشورش با این پیش‌فرض که امکان حل و فصل مسالمت‌آمیز اوضاع اوکراین وجود دارد، دست به اقدام زد و خواهان رویارویی نبود.

پوتین، یکشنبه 28 اسفند، در مصاحبه با برنامه «مسکو.کرملین.پوتین» در شبکه تلویزیونی «روسیه-1» در پاسخ به این پرسش که آیا آغاز عملیات نظامی ویژه در سال 2014 برای الحاق کریمه، گریزناپذیر بود، گفت: «ما با این پیش‌فرض که خواهیم توانست (اوضاع) از طریق ابزارهای کاملاً مسالمت آمیز حل کنیم، اقدام کردیم و ابدا به دنبال هیچ‌گونه رویارویی نبودیم.»

Advertisement

پوتین اظهار داشت که مسکو نتوانست در سال 2014 پس از آزار و اذیت مردم کریمه توسط آنچه او «نازی‌ها» توصیف کرد، از حمایت از آنها خودداری کند.

او در ادامه این مصاحبه گفت: «ما نمی‌توانیم از تامین پشتیبانی و حمایت از اهالی کریمه‌، به ویژه پس از آزار و اذیت آنها خودداری کنیم.»

روسیه از تسلیحات فراصوتی استفاده نمی‌کند

رئیس جمهوری روسیه همچنین افزود که کشورش دارای تسلیحات فراصوتی است اگرچه از آنها استفاده نمی‌کند.

پوتین خاطرنشان کرد: «ما باید کارهای زیادی انجام دهیم، به عنوان مثال، توسعه نیروی زمینی. ما (در سال 2014)تسلیحات فراصوتی نداشتیم، ولی اکنون از آنها برخورداریم، با این تفاوت که از آنها استفاده نمی‌کنیم. سیستم‌های مدرن دیگری را هم داریم.»

بازدید از ماریوپل

کاخ کرملین امروز برای نخستین‌بار از زمان آغاز تهاجم نظامی روسیه به اوکراین، اعلام کرد که پوتین از شهر اشغالی ماریوپل در دونباس بازدید کرد.

پوتین در خصوص مین‌گذاری نیروهای اوکراینی در مراکز درمانی ماریوپل با این بیان که «یک فرد عادی این‌گونه رفتار نمی‌کند»، وعده داد که مناطق مسکونی شهر را گسترش دهد.

کرملین متعاقبا اعلام کرد که بازدید پوتین از ماریوپل، اقدامی خودجوش بود و رئیس جمهوری روسیه بنا دارد طی هفته‌های آینده، از مناطق مختلف روسیه بازدید کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم