هشدار مایک پنس نسبت به عواقب اقدام احتمالی برای بازداشت ترامپ

ترامپ در پاسخ به اتهامات احتمالی، از حامیانش خواست برای «بازپسگیری ملت» دست به اعتراض بزنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مایک پنس، معاون پیشین رئیس‌جمهوری ایالات متحده، ضمن ابراز نگرانی شدید از صدور کیفرخواست احتمالی از سوی دادستان علیه رئیس‌جمهوری سابق دونالد ترامپ، تاکید کرد که با فراخوان ترامپ از طرفدارانش برای اعتراضات با «مدارا» برخورد نخواهد شد.

پنس روز شنبه به خبرنگاران در دی موین، ایالت آیووا، گفت: «ایده استیضاح رئیس جمهوری سابق ایالات متحده برای من و ده‌ها میلیون آمریکایی عمیقاً نگران کننده است. این مساله در فضای پرتلاطم سیاسی در نیویورک رخ می‌دهد، جایی که دادستان کل و سایر مقامات منتخب پس از تعهد به محاکمه رئیس جمهور سابق، عملاً کمپین تبلیغات انتخاباتی راه انداخته اند.»
او افزود: «هیچ کس بالاتر از قانون نیست. مطمئنم که پرزیدنت ترامپ می‌تواند از خود مراقبت کند.»
پنس با اشاره به فراخوان ترامپ از حامیانش برای اعتراض و «بازپس گرفتن ملت آمریکا» هشدار داد: «در پاسخ به خشونت رواداری در کار نخواهد بود».
او همچینین تصریح کرد: «ما به حق آمریکایی‌ها برای شنیده شدن صدایشان و ابراز نارضایتی خود نسبت به استیضاح رئیس‌جمهوری سابق باانگیزه‌های سیاسی، احترام می‌گذاریم، اما می‌خواهیم پیام بسیار واضحی ارسال کنیم که خشونت حاصل از این قابل تحمل نخواهد نبود وهرکسی که دست به اعمال خشونت آمیز بزند تحت پیگرد قانونی شدید قرار خواهد گرفت.»

دونالد ترامپ اخیرا اعلام کرد او ممکن است روز سه‌شنبه در ارتباط با تحقیقات آلوین براگ، دادستان کل منهتن در مورد اتهام پرداخت مبالغی به استورمی دانیلز، ستاره فیلم‌های پورنو در جریان مبارزات انتخاباتی‌اش در سال 2016، دستگیر شود.

کوین مک‌کارتی، رئیس جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا روز شنبه در توئیتی نوشت: «دوباره با سوءاستفاده مفتضحانه از قدرت توسط دادستان افراطی منهتن روبرو هستیم که به مجرمان با جرم‌های سنگین اجازه می دهد از زندان خارج شوند و در عین حال به دنبال انتقام سیاسی از پرزیدنت ترامپ است.»

مایکل کوهن، وکیل شخصی سابق و دستیار قدیمی ترامپ که بعدها به مخالفانش پیوست و علیه او شهادت داد، فراخوان رئیس‌جمهوری پیشین برای اعتراضات روز شنبه را به "فریاد نبرد" او قبل از حمله 6 ژانویه به ساختمان کنگره تشبیه کرد.

کوهن به شبکه "MSNBC" گفت: «زیرکانه بود اگر دونالد عبارت "اعتراض مسالمت‌آمیز" را به کار می‌برد، اما او اعتراضات مسالمت‌آمیز نمی‌خواهد، او می‌خواهد یک رویارویی خشونت‌آمیز نیابتی داشته باشد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم