كره شمالی یک موشک بالستیک کوتاه برد دیگر را آزمایش کرد

ژاپن: موشک کره شمالی تا ارتفاع 50 کیلومتری پرواز کرد و 800 کیلومتر را پیش از اصابت به هدف طی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

خبرگزاری «یونهاپ» به نقل از ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد، کره شمالی یکشنبه 28 اسفند ماه یک موشک بالستیک به سمت دریا در سواحل شرقی شبه جزیره کره پرتاب کرد.

شلیک این موشک کوتاه برد کره شمالی، همزمان با برگزاری بزرگترین رزمایش نظامی مشترک سئول و واشینگتن در پنج سال اخیر است.

Advertisement

ستاد مشترک کره جنوبی افزود: «موشک بالستیک پرتاب شده توسط کره شمالی کوتاه برد بوده است».

گارد ساحلی ژاپن نیز با تایید خبر شلیم موشک بالستیک کوتاه برد توسط کره شمال، اعلام کرد که موشک کره شمالی تا ارتفاع 50 کیلومتری پرواز کرد و 800 کیلومتر را پیش از اصابت به هدف طی کرد.
کره جنوبی پرتاب موشک بالستیک را نقض آشکار قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد دانست.

در همین حال وزارت دفاع ژاپن اعلام کرد که ژاپن روز یکشنبه از طریق سفارت کره شمالی در پکن نسبت به پرتاب موشک توسط پیونگ یانگ به شدت اعتراض کرد.

کره شمالی روز پنجشنبه یک موشک بالستیک قاره پیما را به سمت دریای بین شبه جزیره کره و ژاپن شلیک کرد. شلیک این موشک ساعاتی قبل از سفر رئیس جمهور کره جنوبی برای شرکت در نشستی در توکیو انجام شد. در این نشست قرار بود کشورهای آمریکا، ژاپن و کره جنوبی راه‌های مقابله با اسلحه هسته‌ای پیونگ یانگ را بررسی کنند.
کره شمالی روز جمعه اعلام کرد که یک موشک بالستیک قاره پیما پرتاب کرده است تا «ترس را در دل دشمنان این کشور بیشتر کند».
به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، کیم جونگ اون، رهبر این کشور خود شخصا بر پرتاب آزمایشی موشک هواسونگ-17 نظارت کرد و بر لزوم «القای ترس در دل دشمنان» به دلیل آنچه که او به عنوان «خصومت آشکار» ایالات متحده و مانورهای کره جنوبی با واشینگتن توصیف کرد، تاکید کرد.
نیروهای آمریکا و کره جنوبی در حال برگزاری یک رزمایش نظامی مشترک 11 روزه تحت عنوان «سپر آزادی 23» هستند.
این مانورها باعث خشم پیونگ یانگ شده است کره شمالی، تمرین‌های نظامی مشترک آمریکا و کره شمالی را زمینه‌ای برای تهاجم به قلمرو خود تلقی کرده و واشینگتن و سئول را به پاسخی «دندان‌شکن» تهدید کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم