دیدار سرزده پوتین از شهر ماریوپل اوکراین در مناطق تحت کنترل نیروهای روسی

از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، این اولین بار است که ولادیمیر پوتین به شرق اوکراین سفر کرده و از نزدیک با فرماندهان ارشد عملیات نظامی خود دیدار می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کاخ کرملین روز یکشنبه 28 اسفند اعلام کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه از شهر ماریوپل اوکراین در استان دونباس که تحت کنترل نیروهای این کشور است، دیدار کرد.
دفتر مطبوعاتی کرملین افزود:«رئیس جمهوری روسیه ضمن بازرسی تعدادی از تاسیسات شهر ماریوپل با ساکنان محلی این شهر نیز گفتگو کرد».


در بیانیه دفتر کرملین آمده است :«رئیس جمهوری روسیه با یک هلیکوپتر وارد شهر ماریوپل شده و سپس با خودرویی از چندین منطقه شهر دیدن کرد. او با مردم محله «نوسکی» در این شهر گفتگو کرده و سپس از خانه یکی از خانواده‌های این محله دیدن کرد.
طبق گزارش کرملین «مارات خسنولین» معاون نخست وزیر روسیه جزئیات پیشرفت کار ساخت و ساز و بازسازی و ترمیم خرابی‌های شهر و حومه را به اطلاع رئیس جمهوری روسیه رساند.
دفتر مطبوعاتی کرملین افزود که پوتین درباره ساخت مناطق مسکونی جدید، امکانات اجتماعی و آموزشی، زیرساخت‌های خدمات عمومی و موسسات پزشکی با مسئولین این شهر گفتگو کرد.
بنا به این گزارش، رئیس جمهوری روسیه همچنین از خط ساحلی منطقه ماریوپول، باشگاه قایق‌های بادبانی، ساختمان تئاتر و سایر مناطق شهر بازدید کرد.
پوتین همچنین در مرکز فرماندهی عملیات ویژه نظامی در «روستوف اون الدون» نشستی برگزار کرد.
گفتنی است که مسکو از ماه می سال گذشته کنترل ماریوپول را در دست دارد.

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم