بازدید ناگهانی پوتین از کریمه پس از صدور حکم جلب او از سوی دیوان کیفری بین‌المللی

به نظر می‌رسد بازدید پوتین از یک مدرسه هنری و مدرسه ویژه کودکان در کریمه، هدفدار بوده و در واکنش به حکم روز گذشته دیوان کیفری بین‌المللی علیه او سازماندهی شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تلویزیون دولتی روسیه اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، شنبه 27 اسفند در نهمین سالگرد الحاق شبه‌جزیره اوکراینی کریمه که در سال 2014 ضمیمه خاک روسیه شده، وارد این شبه‌جزیره شد.

بر اساس تصاویر پخش‌شده از شبکه تلویزیونی «روسیه-1»، پوتین در سفری ناگهانی به سواستوپل، بندر اصلی ناوگان دریای سیاه روسیه در کریمه، از یک مدرسه هنری در همراه با میخائیل رازوگایف، فرماندار محلی، بازدید کرد.

Advertisement

«می‌داند چطور غافلگیر کند»

رازوگایف در تلگرام نوشت: «رئیس جمهوری ما، ولادیمیر ولادیمیرویچ پوتین، می‌داند چگونه به معنای خوب کلمه، سورپرایز بیافریند.»

او تاکید کرد که شنبه مدرسه‌ هنری ویژه کودکان با مشارکت ویدئویی رئیس جمهوری روسیه، افتتاح می‌شود.

انتخاب این دو مکان از سوی پوتین برای بازدید به احتمال زیاد هدفدار بوده و در واکنش به حکم روز گذشته دیوان کیفری بین‌المللی علیه او انتخاب شده است.

رازوگایف افزود: « ولادیمیر ولادیمیرویچ شخصا آمد و خودروی خویش را می‌راند، چرا که در چنین روز تاریخی مانند امروز، او همیشه در کنار سواستوپل و مردم آن است.»

آخرین سفر رئیس جمهوری روسیه به کریمه در سال 2020 انجام گرفت.

این سفر یک روز پس از آن صورت می‌گیرد که دیوان کیفری بین‌المللی با متهم کردن پوتین به جنایت جنگی، حکم جلب او را صادر کرد.

الحاق کریمه به خاک روسیه

روسیه مدعی است ضمیمه‌سازی کریمه بر مبنای همه‌پرسی در مارس 2014 و موافقت اهالی این شبه‌جزیره با پیوستن به روسیه، کریمه را به اراضی خود ضمیمه کرده است.

این در حالی است که اوکراین و کشورهای غربی این همه‌پرسی را به رسمیت‌ نشناختند و آن را باطل اعلام کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید