پوتین: غرب بر فروپاشی روسیه در یک‌ماه پس از اعمال تحریم‌ها حساب می‌کرد

رئیس جمهوری روسیه: کشورهای غربی برای ایجاد بحران اقتصادی در روسیه همت گماشتند اما شکست خوردند زیرا ارکان اقتصاد روسیه، قوی‌تر از آن چیزی است که برخی تصور می‌کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه تأکید کرد که مسکو، دهه‌ها برای بهبود روابط با اوکراین کوشید اما وضعیت پس از سال 2014 دستخوش تغییر شد.

پوتین سه‌شنبه 23 اسفند در جریان بازدید از یک کارخانه هواپیماسازی گفت: «چندین دهه با بردباری برای بهبود مناسبات با کشور اوکراین معاصر کوشیدیم، اما در پی کودتای سازمان‌دهی شده توسط غرب در سال 2014، وضعیت به شکلی بنیادین دستخوش تغییر شد.»

پوتین همچنین با تاکید بر این که مشکلات بین‌المللی کنونی، پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی آغاز شد، گفت: «همه مشکلات پس از فروپاشی شوروی آغاز شد، زیرا نظام جهانی پس از جنگ جهانی دوم، توسط کشورهای پیروز در جنگ و در راس آنها، ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی پی‌ریزی شد».

او در ادامه گفت: «اتحاد جماهیر شوروی فروپاشید و اعمال فشارها بر روسیه آغاز شد و ستون پنجم در داخل به هدف برهم‌زدن اوضاع سیاسی به وجود آمد. تروریست‌های بین‌المللی به سوی ما اعزام و در مناطق مختلف از جمله قفقاز شمالی، شروع به فعالیت کردند. همه ما حملات تروریستی را در داخل کشور شاهد بودیم و همه امور جلوی چشمان ما اتفاق افتاد.»

پوتین خاطرنشان کرد که نبردهای کنونی روس‌ها اکنون برای «حفظ کیان روسیه» است. او با بیان این که «غرب در پی آغاز جنگ در اوکراین، روی فروپاشی روسیه پس از دو هفته یا یک ماه از اعمال تحریم‌ها، حساب می‌کرد»، افزود: «اما ارکان اقتصاد روسیه، قوی‌تر از آن چیزی است که برخی تصور می‌کردند.»

به نظر پوتین، غرب در راستای ایجاد بحران اقتصادی در روسیه تلاش کرد، اما شکست خورد.

رئیس جمهوری روسیه همچنین گفت که «برخی معتقد بودند وقتی شرکت‌های غربی، روسیه را ترک کنند، همه چیز فرو می‌ریزد، اما شرکت‌های ما جایگزین آنها شدند و نظام مالی کشور با کمک تدابیر بانک مرکزی، توانست «استوار» بماند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید