رئیس جمهوری سوریه برای دیدار با پوتین وارد مسکو شد

منابع دیپلماتیک ترکیه اعلام کرده بودند که مسکو قرار است در روزهای 15 و 16 مارس میزبان نمایندگان وزارت خارجه سوریه، ترکیه و ایران با موضوع بررسی بحران سوریه باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه برای اولین بار پس از زلزله ویرانگر اخیر در ماه گذشته، برای دیدار با ولادیمیر پوتین همتای روس خود وارد مسکو‌ شد.

کاخ کرملین، شامگاه سه‌شنبه، 23 اسفند در بیانیه‌ای با اعلام این خبر، اطلاع داد که رئیس جمهوری روسیه چهارشنبه با رئیس جمهوری سوریه دیدار می‌کند.

در این بیانیه آمده است که «در دیدار این دو مقام درباره گسترش روابط دو کشور در بخش‌های اقتصادی، تجاری، سیاسی و بشردوستانه، همچنین پیرامون حل و فصل وضعیت داخلی سوریه بحث و گفتگو خواهد شد.»

برخی منابع دیپلماتیک ترکیه اعلام کرده بودند که مسکو قرار است در روزهای 15 و 16 مارس میزبان نمایندگان وزارت خارجه سوریه، ترکیه و ایران با موضوع بررسی بحران سوریه باشد.

پیش از این نیز میان وزرای دفاع روسیه، سوریه و ترکیه نشستی مشورتی برای نزدیکی روابط آنکارا و دمشق در مسکو برگزار شده بود. در این نشست، طرف ترکیه اعلام کرد که چنین دیدارهایی می‌تواند چارچوبی برای حل سیاسی بحران سوریه از جمله مشکل پناهجویان سوری حاضر در ترکیه ایجاد کند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه هم در 15 دسامبر گذشته به همتای روس خود پیشنهاد داد تا با هماهنگی نهادهای امنیتی و وزرای دفاع و خارجه، دیداری سه جانبه با بشار اسد در مسکو‌ انجام شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم