پیروزی آسان ترامپ در نظرسنجی «کنفرانس اقدام سیاسی محافظه‌کاران»

ترامپ در این نظرسنجی به 62 درصد آراء دست یافت در حالی که ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا و نزدیک‌ترین رقیب او، تنها 20 درصد آرا را به دست آورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، شنبه 13 اسفند به راحتی در نظرسنجی «کنفرانس اقدام سیاسی محافظه‌کاران»، پیروز شد.

ترامپ در این نظرسنجی که توسط بسیاری از مردم آمریکا دنبال شد، به پیروزی نمادینی در میان پایگاه مردمی جمهوری‌خواهان در تلاش برای بازگشت به کاخ سفید در انتخابات سال 2024 دست یافت.

رئیس جمهوری پیشین آمریکا در این نظرسنجی به 62 درصد آراء دست یافت در حالی که ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، و احتمالا نزدیک‌ترین رقیب او، تنها 20 درصد آرا را به دست آورد.

پری جانسون، سرمایه‌داری که این هفته نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا اعلام کرد، تنها موفق به کسب 5 درصد از آراء شد.

این نتایج چندان‌هم غافلگیرکننده نبود، زیرا ترامپ در هر یک از پنج نظرسنجی پیشین برای ارزیابی برترین کاندیدهای شرکت‌کننده در «کنفرانس اقدام سیاسی محافظه‌کاران»، رتبه نخست را کسب کرد.

ترامپ در نظرسنجی سال گذشته در اورلاندو در فلوریدا با حمایت 59 درصدی «کنفرانس اقدام»، پیروز شد و دیسانتیس 28 درصد از آراء را به دست آورد.

«کنفرانس اقدام» طی سال‌های اخیر به فرصتی برای سنجش موقعیت اجتماعی ترامپ تبدیل شده است. او چندین رقیب بالقوه انتخابات ریاست‌ جمهوری 2024، از جمله دیسانتیس، مایک پنس، معاون رئیس‌ جمهوری پیشین و سناتور تیم اسکات را طی نظرسنجی‌های این کنفرانس پشت سر گذاشت.

ترامپ شامگاه شنبه در «کنفرانس اقدام» سخنرانی کرد. پیشتر دو نامزد دیگر ریاست جمهوری یعنی نیکی هیلی، سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل متحد و ویوک راماسوامی، بازرگان معروف، در اوایل هفته در این کنفرانس، سخنرانی داشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم