پوتین: جنگ تا تحقق اهداف عملیات نظامی روسیه در اوکراین ادامه خواهد داشت

رئیس جمهوری روسیه به سازمان‌های امنیتی این کشور دستور داد تا سریعا فعالیت‌های خود را در مناطق جدیدی از خاک اوکراین که به تصرف روسیه درآمده است، آغاز کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در اولین سالگرد آغاز تهاجم نظامی این کشور به اوکراین، با اذعان به این که سال گذشته، سالی دشوار بود، تاکید کرد که سازمان‌های امنیتی روسیه، موفق شدند توطئه‌های تروریستی علیه امنیت ملی کشور را خنثی کنند.

پوتین سه‌شنبه 9 اسفند در جریان بازدید از مقر سرویس امنیت فدرال روسیه گفت که اوکراین از روش‌های تروریستی استفاده می‌کند و در این زمینه، ید طولانی دارد.

رئیس‌جمهوری روسیه به سازمان‌های امنیتی دستور داد تا سریعا فعالیت‌های خود را در مناطق جدیدی که روسیه کنترل آن‌ها را در اوکراین به دست گرفته است، آغاز کرده و به تهدیدات به هر وسیله ممکن، پاسخ دهند.

پوتین همچنین بر اهمیت تداوم حمایت تدارکاتی و تجهیزاتی از نیروهای مستقر در این مناطق و تقویت یگان‌های اطلاعات -عملیات، تاکید ورزید.

به گزارش رسانه‌های روسیه، پوتین درباره اولویت‌های اصلی کار دستگاه‌های اطلاعاتی در مرحله پیش‌رو گفت: «قبل از هر چیز باید کمک به نیروهای مسلح روسیه و گارد ملی در انجام ماموریت‌های عملیات نظامی ویژه از جمله پشتیبانی در ابعاد اقدامات ضد‌جاسوسی و مبادله سریع اطلاعات مهم، تداوم یابد.»

رئیس جمهوری روسیه با بیان این که سرویس امنیت فدرال در جریان عملیات نظامی ویژه با وظایف پیچیده و غیرمعمول تعامل داشته، تاکید کرد که این سرویس باید اقدامات خود را در مرز روسیه و اوکراین، تقویت کند.

او تاکید کرد: «باید به هر تهدیدی علیه امنیت ملی ما، پاسخ دهیم و از تمامی ابزارهای لازم استفاده خواهیم کرد.»

پوتین افزود: «فعالیت‌های کسانی که با استفاده از گرایشات جدایی‌طلبانه، ناسیونالیستی و نئونازیستی، تلاش دارند جامعه روسیه را تجزیه کنند، باید شناسایی و سرکوب شود.»

رئیس جمهوری روسیه همچنین اهمیت محافظت از فضای سایبری روسیه و داده‌های شخصی را مورد تاکید قرار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم