وزیر خارجه اسرائیل با طرح تروریستی خواندن سپاه به آلمان می‌رود

پیشتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل گفته بود که بدون تهدید نظامی موثر، هیچ اقدام دیگری نمی‌تواند مانع از فعالیت‌های خرابکارانه ایران در جهان شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

«جروزالم پست»، چاپ اسرائیل، در گزارشی از سفر قریب‌الوقوع وزیر خارجه این کشور به آلمان خبر داد و نوشت که «انتظار می‌رود اسرائیل از آلمان بخواهد که سپاه پاسداران را به عنوان یک نهاد تروریستی معرفی کند.»

جروزالم پست دوشنبه، 8 اسفند همچنین نوشت که ایلی کوهن، قرار است سه‌شنبه به عنوان بخشی از کارزار اسرائیل برای توقف دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای، به ویژه پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر نزدیک شدن جمهوری اسلامی به غنی‌سازی اورانیوم با درجه تسلیحاتی، راهی آلمان می‌شود.

وزیر خارجه اسرائیل در این باره گفته است که «این سفر استراتژیک در چارچوب تلاش‌ها برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای است.»

آلمان یکی از 35 عضو شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است که قرار است در 6 مارس در وین برای بحث درباره غنی‌سازی اورانیوم 84 درصدی ایران با اعضای دیگر این شورا دیدار کند.

انتظار می‌رود رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، پیش از این نشست به ایران سفر کند.

به گفته سفارت بریتانیا در اسرائیل، کوهن قرار بود این هفته میزبان جیمز کلورلی، وزیر خارجه بریتانیا باشد، اما این دیدار به تعویق افتاده و هنوز تاریخ جدیدی نیز تعیین نشده است.

بریتانیا نیز یکی دیگر از اعضای شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است.

به گزارش جروزالم پست، کوهن در آلمان با همتای آلمانی خود، آنالنا بربوک دیدار خواهد کرد تا راه‌های تعمیق مشارکت استراتژیک بین دو کشور از جمله در مورد نبرد مشترک آنها علیه اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران را بررسی کند.

درخواست اسرائیل از آلمان برای تروریستی خواندن سپاه پاسداران

در پی افزایش دوباره تنش بین ایران و اسرائیل در پی حمله ایران به یک کشتی تجاری اسرائیلی، اسرائیل همچنین قرار است از آلمان بخواهد که سپاه پاسداران را به عنوان یک نهاد تروریستی معرفی کند، چیزی که اتحادیه اروپا گفته است تا صدور حکم دادگاه در اروپا امکان‌پذیر نیست.

این سفر در آستانه برگزاری نشست شورای حکام آژانس در حالی انجام خواهد شد که پیشتر منابعی در شورای عالی امنیت ملی ایران، غنی‌سازی تا سطح 84 درصدی اورانیوم در ایران را به طور تلویحی تایید کرده بودند.

اسرائیل در ماه‌های گذشته با تاکید بر خطر تهدیدهای ایران که حالا تنها منحصر به منطقه خاورمیانه نیست، خواهان پاسخی قاطع به اقدام بی‌ثبات‌کننده ایران در منطقه و اوکراین شده است.

پیشتر بنیامین نتانیاهو گفته بود که بدون تهدید نظامی موثر، هیچ اقدام دیگری نمی‌تواند مانع از فعالیت‌های خرابکارانه ایران در جهان شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید