رئیس جمهوری پیشین روسیه: تداوم تسلیح کی‌یف می‌تواند به فاجعه هسته‌ای منجر شود

معاون رئیس شورای امنیت روسیه تاکید کرد که غرب درباره توانایی خود برای از بین بردن روسیه بدون شلیک یک گلوله، همانطور که با اتحاد جماهیر شوروی انجام داد، دچار توهم شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه و متحد ولادیمیر پوتین، رئیس‌ جمهوری این کشور در اظهاراتی، بار دیگر با تکرار تهدید غیرمستقیم غرب به سلاح هسته‌ای، نسبت به احتمال وقوع یک فاجعه جهانی هشدار داد.

مدودف، در مقاله‌ای که دوشنبه 8 اسفند در روزنامه «ایزوستیا» منتشر شد، گفت: «اگر مسئله موجودیت روسیه به طور جدی مطرح شود، دیگر مسئله به جبهه اوکراین محدود نخواهد شد، بلکه موضوع به «موجودیت» تمام تمدن بشری تبدیل می‌شود».

او اظهار داشت که حمایت مستمر غرب از کی‌یف با سلاح‌های پیشرفته می‌تواند به یک فاجعه هسته‌ای جهانی منجر شود.

او افزود: «ما به جهانی که روسیه در آن وجود نداشته باشد نیاز نداریم».

معاون رئیس شورای امنیت روسیه تاکید کرد: «غرب درباره توانایی خود برای از بین بردن روسیه بدون شلیک یک گلوله، همانطور که با اتحاد جماهیر شوروی انجام داد، دچار توهم شده است».

مدودف ادامه داد: «کسانی که پیشتر خواستار نابودی اتحاد جماهیر شوروی بودند، اکنون در صدد نابودی فدراسیون روسیه هستند»

او در پایان تاکید کرد: «آنچه در اتحاد جماهیر شوروی سابق اتفاق افتاد را نمی‌توان با روسیه تکرار کرد».

دیمیتری مدودف که از شخصیت‌های نزدیک به پوتین است، همواره کشورهای غربی را به دلیل کمک‌های تسلیحاتی به نیروهای اوکراینی که یک سال تمام در مقابل نیروهای کشورش مقاومت می‌کنند، تهدید به استفاده از سلاح‌های هسته‌ای می‌کند.

او هفته گذشته نیز پس از خروج مسکو از معاهده هسته‌ای «استارت جدید» با آمریکا تاکید کرد که روسیه حق دارد با هر سلاحی از جمله هسته‌ای از خود دفاع کند.

این در حالی که کشورهای غربی معتقدند به‌رغم خروج روسیه از این معاهده، امکان توسل پوتین به گزینه مخرب سلاح‌های هسته‌ای که می‌تواند برای روسیه و جهان ویرانی به همراه داشته باشد، بعید باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید