زلنسکی فرمانده نیروهای مشترک را برکنار کرد

دولت اوکراین در ژانویه گذشته، پس از افشای یک رسوایی فساد مالی مرتبط با تجهیزات ارتش، از برکناری پنج فرماندار منطقه و چهار دستیار وزیر از سمت‌های خود خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، یکشنبه 7 اسفند یک فرمانده ارشد نظامی را که در فرماندهی نبرد علیه نیروهای روسیه در شرق این کشور شرکت داشت، برکنار کرد.

رئیس جمهوری اوکراین برای دستور برکناری ناگهانی این فرمانده اما هیچ دلیلی را ذکر نکرد.

زلنسکی در فرمانی تک خطی از برکناری ادوارد موسکالیوف از سمت فرماندهی نیروهای مشترک اوکراین که در منطقه دونباس در حال جنگ است، خبر داد.

رئیس جمهوری اوکراین در سخنرانی روز جمعه زمانی که به فرماندهان نظامی که با آنها صحبت کرده بود اشاره کرد، نام ادوارد موسکالیوف را به زبان آورد.

موسکالیوف از مارس 2022، مدت کوتاهی پس از عملیات نظامی روسیه در اوکراین، پست فرماندهی نیروهای مشترک اوکراین را به عهده گرفت.

اخراج برخی فرماندهان به دلیل فساد

دولت اوکراین در ژانویه گذشته، پس از افشای یک رسوایی فساد مالی مرتبط با تجهیزات ارتش، از برکناری پنج فرماندار منطقه و چهار دستیار وزیر از سمت‌های خود خبر داد.

از میان مقاماتی که برکنار شدند «ویاچسلاو شاپوالوف» معاون وزیر دفاع که مسئولیت پشتیبانی لجستیکی از نیروهای مسلح را بر عهده داشت، «کریلو تیموشنکو» دستیار رئیس اداره ریاست جمهوری و «الکسی سیموننکو» معاون دادستان کل بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید