اتحادیه اروپا تحریم‌های جدیدی علیه روسیه و شرکت‌های ایرانی اعمال کرد

بسته جدید تحریم‌های اتحادیه اروپا مانع صادرات 11 میلیارد دلاری اروپا به روسیه شده و دارایی‌های سه بانک و چندین شرکت روسی را مسدود می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اتحادیه اروپا شامگاه جمعه پنجم اسفند همزمان با اولین سالگرد تهاجم نظامی روسیه به اوکراین، دهمین بسته تحریمی علیه مسکو را اعمال و برخی شرکت‌های ایرانی مرتبط با ارسال پهپاد به روسیه را نیز تحریم کرد.

هیئت سوئدی که ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را برعهده دارد، در صفحه توییتر خود نوشت: «پس از گذشت یکسال از تهاجم وحشیانه روسیه به اوکراین، اتحادیه اروپا با دهمین بسته تحریمی علیه مسکو شامل ممنوعیت صادرات تکنولوژی با کاربرد دوگانه و تحریم برخی شخصیت‌های حقیقی و حقوقی حامی جنگ موافقت کرد.»

این هیئت همچنین از اعمال تحریم علیه برخی رسانه‌های روسی و افراد و شرکت‌هایی که به روسیه پهپاد ارسال کرده‌اند، خبر داد.

تحریم‌های جدید پس از موافقت لهستان از شامگاه جمعه به اجرا گذاشته شد. ورشو خواستار تحریم‌های شدیدتر و گسترده‌تری علیه مسکو بود اما نتوانست اتحادیه اروپا را به اعمال چنین تحریم‌هایی قانع کند.

ماتئوش موراویتسکی، نخست‌وزیر لهستان در دیدار از کی‌یف، پایتخت اوکراین برای تحویل تانک‌های آلمانی لئوپارد-2 به ارتش این کشور، بسته جدید تحریم‌ها علیه روسیه را «کم‌اثر و ضعیف» توصیف کرده بود.

بسته جدید تحریم‌های اتحادیه اروپا، مانع صادرات 11 میلیارد دلاری اروپا به روسیه شده و دارایی‌های سه بانک و چندین شرکت روسی را مسدود می‌کند.

این تحریم‌ها شماری از شرکت‌های ایرانی متهم به ارسال پهپاد به روسیه را نیز تحت تحریم قرار می‌دهد.

فهرست جدید تحریم‌ها، 120 نام را شامل می‌شود که تا اعلام در روزنامه رسمی اتحادیه اروپا مخفی خواهد ماند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید