پرایس: معافیت صدا و سیما از تحریم‌های آمریکا به نفع واشینگتن و مردم ایران است

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، 15 فوریه اطلاعیه‌ای غیرعلنی به کنگره این کشور ارسال و به قانون‌گذاران اعلام کرد که تحریم‌ها علیه صدا و سیمای جمهوری اسلامی را تمدید نمی‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اظهاراتی گفت، معافیت اخیر «صدا وسیما» از تحریم‌های آمریکا در راستای منافع واشینگتن است و همزمان توانایی دولت آمریکا برای محافظت و ترویج آرمان‌های مردم ایران را افزایش می‌دهد.

پرایس، پنج‌شنبه 4 اسفند به وقت محلی در نشستی مطبوعاتی گفت، معافیت اخیر صدا و سیما از تحریم‌های آمریکا باعث خواهد شد تا امکان ارائه خدمات پخش ماهواره‌ای به صدا و سیما تحت نظارت سازمان بین‌المللی ارتباطات ماهواره‌ای موسوم به «آی‌تی‌اس‌او» فراهم شود.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، 15 فوریه اطلاعیه‌ای غیرعلنی به کنگره این کشور ارسال و به قانون‌گذاران اعلام کرد که تحریم‌ها علیه صدا و سیمای جمهوری اسلامی را تمدید نمی‌کند.

پرایس در اظهارات خود گفت، دولت بایدن و دولت‌های پیشین آمریکا نیز به صورت دوره‌ای امکان اعمال این معافیت را مورد بررسی قرار داده‌اند.

پرایس در ادامه افزود: «درحالی‌که این معافیت محدود امکان ارائه خدمات پخش ماهواره‌ای به صدا و سیما فراهم می‌کند، صدا و سیما و رهبران ارشد آن همچنان تحت تحریم‌های آمریکا قرار می‌گیرند.»

به گفته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، معافیت صدا و سیما از تحریم‌های دولت بایدن، «موضوع پیچیده‌ای» است که مربوط به عضویت واشینگتن در «آی‌تی‌اس‌او» می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید