در اولین سالگرد جنگ اوکراین؛ تحریم 200 شخص حقیقی روسیه توسط آمریکا

بسته جدید تحریم‌ها به عنوان بخشی از اقدامات آمریکا علیه روسیه به مناسبت اولین سالگرد آغاز جنگ در اوکراین است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در اولین سالگرد جنگ روسیه علیه اوکراین، ایالات متحده آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه مسکو اعمال می‌کند.

به گزارش روزنامه «وال استریت ژورنال» به نقل از یک منبع آگاه، انتظار می‌رود دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا حدود 200 شخص حقیقی و نهاد روسی را تحریم کند.

بسته جدید تحریم‌ها به عنوان بخشی از اقدامات آمریکا علیه روسیه به مناسبت اولین سالگرد آغاز جنگ در اوکراین است.

بنا به گزارش «وال استریت ژورنال» علاوه بر تحریم‌های جدید، ایالات متحده قرار است در اوایل این هفته 460 میلیون دلار به عنوان کمک نظامی به کی‌یف تحویل دهد.

تحریم‌های جدید علیه روسیه در حالی اعمال می‌شود که واشینگتن با متحدان اروپایی خود، در جستجوی راه‌های جدیدی برای جلوگیری از دسترسی مسکو به مواد حیاتی برای تقویت بخش‌های دفاعی و فناوری هستند.

تحریم خانواده‌ مقامات روسیه

بسته تحریم‌های جدید که قرار است هفته جاری توسط وزارت خزانه‌داری و امور خارجه آمریکا رونمایی شود، شامل تعدادی از فرمانداران مناطق روسیه و اعضای خانواده مقامات دولتی این کشور می‌شود.

این تحریم‌ها همچنین شامل بخش دفاعی، شرکت‌های فناوری و شبکه‌هایی روسی که تلاش می‌کنند تحریم‌ها را دور بزنند، می‌شود.

به گزارش این روزنامه، وزارت خزانه‌داری، وزارت امور خارجه و شورای امنیت ملی آمریکا هنوز درباره این بسته از تحریم‌ها اظهارنظری نکرده‌اند.

هزاران تحریم علیه روسیه

ایالات متحده و متحدانش از جمله اتحادیه اروپا و بریتانیا از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در 24 فوریه تحریم‌های زیادی را علیه روسیه اعمال کرده‌اند که بخشی از این تحریم‌ها، شامل سیاستمداران و مقامات مختلف از جمله ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و تعدادی از تاجران روس که از او حمایت می‌کنند، شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید