افزایش قیمت نفت پس از کاهش نسبی هفته گذشته

رئیس آژانس بین‌المللی انرژی نسبت به کمبود منابع انرژی در زمستان آینده هشدار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

قیمت نفت در معاملات آسیایی، پس از کاهش 2 دلاری در هر بشکه طی هفته گذشته، روز دوشنبه 1 اسفند بار دیگر افزایش یافت.

این در حالی است که افزایش عرضه نفت در ایالات متحده آمریکا و انتظار افزایش نرخ بهره باعث کاهش خوش‌بینی نسبت به بهبود تقاضای بازار چین برای نفت شده است.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، قیمت نفت خام برنت تا ساعت 04:11 به وقت گرینویچ با 53 سنت یا 0.64 درصد افزایش یافت و به 83.53 دلار در هر بشکه رسید.

طبق این گزارش، پس از اعلام افزایش ذخایر نفت خام و بنزین ایالات متحده، نفت برنت و وست تگزاس در پایان هفته گذشته حدود 4 درصد کاهش یافت.

تحلیلگران انرژی «اسپکتز» در یادداشتی اعلام کردند، واشینگتن اعلام کرد که قصد دارد 26 میلیون بشکه نفت خام را از ذخایر استراتژیک نفت خارج کند، این تصمیم می‌تواند به افزایش ذخایر در «کوشینگ» در ایالت «اوکلاهاما»، که نقطه تحویل قراردادهای نفت خام غرب تگزاس تا ماه مه است، منجر شود.

فاتح بیرول، رئیس آژانس بین‌المللی انرژی، نسبت به کمبود احتمالی انرژی در زمستان پیش رو هشدار داد.

او از ورود مقدار نسبتاً کمی از گاز طبیعی مایع جدید به بازار خبر داد و گفت که انتظار دارد که مصرف گاز در چین در سال جاری افزایش یابد.

بیرول روز شنبه در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ به رویترز گفت که دولت‌های اروپایی طی سال گذشته تصمیمات مثبت بسیاری مانند ساخت ترمینال‌های گاز طبیعی مایع (LNG) برای جایگزینی جریان گاز روسیه از طریق خطوط لوله برای تضمین تامین انرژی گرفته‌اند.

او افزود که دولت‌های اروپایی نیز «خوش‌اقبال» بودند، چراکه زمستان نسبتا معتدل امسال تقاضا برای گاز را کاهش داد علاوه بر این کاهش رشد اقتصادی در چین منجر به اولین کاهش مصرف آن در 40 سال گذشته شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید