واشینگتن: در کنفرانس امنیتی مونیخ بر «جنگ اوکراین» تمرکز می‌کنیم

شهر مونیخ آلمان شاهد حضور سیاستمداران، مقامات نظامی و دیپلمات‌هایی از سراسر جهان است تا به بررسی وضعیت امنیتی اروپا پس از عملیات نظامی روسیه در خاک اوکراین بپردازند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد، دستورکار مقامات این کشور در کنفرانس امنیتی مونیخ بررسی «جنگ اوکراین» است.

مقامات وزارت خارجه آمریکا در اظهاراتی به «العربیه» گفتند، واشینگتن کانال‌های ارتباطی خود را با چین حفظ خواهد کرد. به‌دنبال پرواز چند بالن چینی در آسمان آمریکا، روابط میان این دو کشور در روزهای گذشته رو به وخامت نهاد.

در همین زمینه، امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه که در کنفرانس امنیتی مونیخ حضور دارد، اعلام کرد که این کشور برای «یک درگیری طولانی‌مدت» در اوکراین آماده است.

مکرون در ادامه افزود: «این را [آمادگی برای درگیری طولانی‌مدت در اوکراین] می‌گویم اما خواستار آن نیستم. همگی ما باید درباره توانایی‌هایمان برای ادامه این تلاش صادق باشیم.»

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین نیز با تاکید بر این‌که «هیچ گزینه جایگزینی برای پیروزی اوکراین وجود ندارد»، ازهم‌پیمانان این کشور خواست تا روند حمایت از اوکراین را تسریع بخشند.

شهر مونیخ آلمان شاهد حضور سیاستمداران، مقامات نظامی و دیپلمات‌هایی از سراسر جهان است تا به بررسی وضعیت امنیتی اروپا پس از عملیات نظامی روسیه در خاک اوکراین بپردازند.

مقامات غربی درباره موضوعاتی مانند افزایش توانایی نظامی اروپا، بودجه نظامی این کشورها و همچنین میزان وابستگی کشورهای «قاره سبز» به ایالات متحده آمریکا برای تامین امنیت خود گفت‌وگو می‌کنند.

مهمانان کنفرانس امنیتی مونیخ همچنین درباره پیامدهای مختلف جنگ اوکراین از جمله قیمت مواد غذایی و انرژی رایزنی خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size