آمریکا به شرکت‌ها درباره دور زدن تحریم‌های روسیه هشدار داد

آمریکا و متحدان از جمله اتحادیه اروپا و بریتانیا از آغاز جنگ اوکراین، روسیه را هدف هزاران تحریم قرار داده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولی آدیمو، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در اظهاراتی از دور زدن تحریم‌های اعمال‌شده علیه روسیه توسط شرکت‌ها هشدار داد.

آدیمو، شنبه 29 بهمن، در گفت‌وگو با خبرگزاری «رویترز» به نگرانی‌ها درباره دور زدن تحریم‌های اعمال‌شده علیه روسیه توسط برخی کشورها اشاره کرد و گفت: «ما مستقیماً به سراغ شرکت‌هایشان می‌روییم و به صورت روشن می‌گوییم که آن‌ها می‌توانند به اقدامات خود برای سودرسانی و حمایت مادی از روسیه ادامه دهند، اما پس از آن، از دسترسی به اقتصاد اروپا، آمریکا و بریتانیا محروم خواهند بود.»

او در ادامه گفت، مقابله با دور زدن تحریم‌ها به وسیله اعمال تحریم‌ها، محدودیت‌های صادراتی و دیگر ابزارها صورت می‌گیرد و بر روی کالاهای تولیدی، ساخت‌وساز و اقلامی که کاربرد دوگانه تجاری و نظامی دارد، متمرکز خواهد بود.

آدیمو افزود، واشینگتن با بانک‌های مستقر در آمریکا، بریتانیا، اروپا و ژاپن تماس خواهد گرفت و از آن‌ها خواهد خواست تا به مشتریان خود هشدار دهند، در صورت دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه روسیه، ممکن است از دسترسی به نهادهای مالی محروم شوند.

این اظهارات در حالی منتشر می‌شود که بر خلاف ارزیابی‌های اولیه، اقتصاد روسیه آسیب شدیدی از تحریم‌های غربی متحمل نشده است.

صندوق بین‌المللی پول ماه گذشته برآورد کرد که اقتصاد روسیه تا پایان سال جاری میلادی 0.3 درصد توسعه پیدا خواهد کرد. اقتصاد روسیه در سال گذشته میلادی، حدود 2.2 درصد کوچک‌تر شده بود.

آمریکا و متحدان از جمله اتحادیه اروپا و بریتانیا، از آغاز جنگ اوکراین، روسیه را هدف هزاران تحریم قرار داده‌اند. این تحریم‌ها دامنه گسترده‌ای از شرکت‌ها، نهادها، الیگارشی‌های روسی و حتی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه را شامل می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید