زلنسکی به کنفرانس امنیتی مونیخ: روند ارسال سلاح به اوکراین تسریع شود

صدراعظم آلمان: پیشرفته‌ترین تسلیحات و مهمات را در اختیار اوکراین قرار داده و به این کار ادامه می‌دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین تاکید کرد که تاخیر در ارسال تسلیحات به کشورش، اشتباهی بزرگ است.

زلنسکی جمعه 28 بهمن در سخنرانی ویدئویی خود برابر کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان، با تاکید بر این که «ما نیازمند تسریع روند تحویل تسلیحات به اوکراین هستیم و هیچ جایگزینی برای این اقدام وجود ندارد» افزود که اوکراین در اسرع‌وقت به جنگنده نیاز دارد.

«سازشی در کار نیست»

زلنسکی در ادامه با تاکید بر این که «اوکراین باید عضو اتحادیه اروپا و «ناتو»(سازمان پیمان آتلانتیک شمالی) باشد»، افزود که کرملین، ویرانی را برای اروپا به ارمغان آورد.

زلنسکی ضمن اشاره به این که «هیچ سازشی در موضوع آزادسازی تمام اراضی اوکراین از اشغال روسیه در کار نیست»، خاطرنشان کرد که به توانمندی کشورش در «دستیابی به پیروزی برابر پوتین و حامیانش، ایمان دارد.»

«اروپای متحد»

اولاف شولتز، صدراعظم آلمان نیز با اعلام این که «پوتین در جنگ موفق نخواهد شد و اوکراین به پیروزی دست خواهد یافت»، افزود: «اروپا اکنون بیش از هر زمان دیگری از اتحاد برخوردار است.»

شولتز در سخنانش در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: «پیشرفته‌ترین تسلیحات و مهمات را در اختیار اوکراین قرار داده و به این کار ادامه می‌دهیم.»

شولتز با بیان این که «ما به دنبال اجتناب از وقوع جنگ میان روسیه و ناتو هستیم»، خاطرنشان کرد؛ نیروی بازدارندگی سریع «ناتو» و بودجه دفاعی را تقویت خواهیم کرد.

صدراعظم آلمان همچنین با این توضیح که «ما سربازان اوکراینی را در آلمان آموزش خواهیم داد» افزود که آلمان ترجیح می‌دهد به اقدامات یکجانبه در ارتباط با جنگ در اوکراین دست نزند.

تاثیر بر امنیت جهان

از سویی ینس استولتنبرگ، دبیرکل «ناتو»، پیش از آغاز کنفرانس مونیخ اعلام کرد که جنگ در اوکراین نه فقط بر امنیت قاره اروپا بلکه بر امنیت جهان تأثیر می‌گذارد.

دبیرکل «ناتو» همچنین با بیان این که روسیه، متحمل خسارات سنگین در میدان نبرد شده است، تاکید کرد: «به تحویل سامانه‌های پدافند هوایی پیشرفته به اوکراین ادامه خواهیم داد».

یک هفته قبل از سالگرد آغاز جنگ

این کنفرانس یک هفته قبل از 24 فوریه 2022، سالگرد آغاز تهاجم نظامی روسیه به اوکراین و به مدت سه روز برگزار می‌شود.

کشورهای غربی حامی اوکراین و در راس آنها ایالات متحده، پیشتر، مقادیر عمده‌ای تسلیحات را در اختیار کییف قرار داده و متعهد شدند، محموله‌های بیشتری از جمله تانک‌های پیشرفته مورد نیاز اوکراین برای مقابله با حملات روسیه را تامین کنند.

تصمیم اخیر برلین برای تحویل تانک‌های «لئوپارد» ساخت آلمان به اوکراین، پس از هفته‌ها بلاتکلیفی نیز اسباب دلگرمی را برای کییف نسبت به دستیابی به تسلیحات غربی بیشتر در آینده، فراهم کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید