فرمانده «سنتکام»: رژیم ایران بزرگترین عامل بی‌ثباتی در منطقه است

ژنرال مایکل کورلا: تداوم ارسال تسلیحات ایران برای شبه‌نظامیان حوثی، ناقض قطعنامه‌های شورای امنیت مربوط کاهش خشونت در یمن است و تلاش‌های صلح‌ در این کشور را تضعیف می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ژنرال مایکل کورلا، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا«سنتکام» اعلام کرد که ایران همچنان بزرگترین عامل ایجاد بی‌ثباتی در منطقه خاورمیانه است.

کورلا چهارشنبه 26 بهمن در بیانیه‌ای که از سوی «سنتکام» در «توئیتر» منتشر شد، افزود: «تداوم ارسال تسلیحات ایران برای شبه‌نظامیان حوثی، ناقض قطعنامه‌های شورای امنیت مربوط به کاهش خشونت در یمن است و تلاش‌های صلح‌ را تضعیف می‌کند».

کورلا بر نقش شرکای آمریکا در مقابله با این اقدامات بی‌ثبات کننده تاکید کرد و گفت: «شرکای ما، عامل کلیدی در رهگیری محموله‌های قاچاق این تجهیزات و مقابله با اقدامات پلید ایران در منطقه هستند.»

تمدید تحریم حوثی‌ها

همزمان، شورای امنیت سازمان ملل متحد چهارشنبه، مسدود کردن دارایی‌ها و ممنوعیت سفر برخی از اتباع یمن را که عمدتاً از مقامات حوثی‌ هستند، برای مدت 9 ماه تمدید کرد.

این قطعنامه که به اتفاق آرا به تصویب رسید، تحریم‌های هدفمند اعمال شده علیه 12 نفر را تا 15 نوامبر و همچنین مأموریت گروه کارشناسی نظارت بر اجرای تحریم‌ها را تا 15 دسامبر 2023 تمدید می‌کند.

شورای امنیت همچنین بار دیگر ممنوعیت تسلیحاتی (بدون سقف زمانی) علیه حوثی‌ها که از یک سال پیش اعمال شده را مورد تاکید قرار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید