اعلام نامزدی نیکی هیلی برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 آمریکا

هیلی با اعلام نامزدی زودهنگام خود از هم‌اکنون فرصت دارد ضمن جذب کمک‌های مالی برای کارزار انتخاباتی‌اش برای کسب رأی‌دهندگان کلیدی جمهوری‌خواهان تلاش کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیکی هیلی، سفیر پیشین ایالات متحده در سازمان ملل، نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 آمریکا اعلام کرد.

بدین ترتیب هیلی چهارشنبه با اعلام نامزدی خود برای انتخابات آینده ریاست جمهوری در ایالات متحده به اولین رقیب اصلی تبدیل شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین را برای نامزدی حزب جمهوری‌خواه، به چالش می‌کشد.

نیکی هیلی با انتشار ویدیویی در اینترنت با عنوان‌ «عصر نسلی جدید» فرا رسیده است، گفت: «من نیکی هیلی، نامزد ریاست‌جمهوری شده‌ام».

او افزود: «ما با دشمنان خود در روسیه، ایران و چین مقابله خواهیم کرد و در کنار هم‌پیمانان خواهیم ایستاد».

نامزدی هیلی همزمان با بالا گرفتن دیدگاه‌هایی است که از «نسل‌ها»، «تغییر» و «خون جدید» دم می‌زنند. این دیدگاه‌ها در حکم اهرم جدیدی هستند که ظاهرا از سوی نهاد سیاسی» حزب جمهوری‌خواه، در راستای بهره‌برداری از کمپین علیه جو بایدن، رئیس جمهوری دموکرات، به دلیل کهولت سن او، به‌کارگرفته می‌شود.

هیلی، 51 ساله، با اعلام زودهنگام نامزدی خود، در تلاش است تا از «عرصه خالی»از حضور دیگر نامزدها غیر از ترامپ استفاده کند تا ضمن جمع‌آوری کمک‌های مالی برای کارزار انتخاباتی‌اش، شانس خود را برای جذب رأی‌دهندگان کلیدی جمهوری‌خواهان، بیازماید.

هیلی نماینده پیشین آمریکا نزد سازمان ملل و فرماندار سابق ایالت کارولینای جنوبی همان‌طور که قبلا تاریخ‌سازی کرده و به اولین زن آمریکایی - آسیایی فرماندار ایالت و اولین زن آمریکایی- هندی صاحب منصب در این کشور تبدیل شده بوده اکنون نیز برای تاریخ‌سازی و تبدیل شدن به اولین زن آمریکایی- آسیایی صدرنشین در فهرست انتخاباتی جمهوری‌خواهان، فرصت و زمان زیادی پیش رو دارد.

او عملا در ایالت خود، کارولینای جنوبی که از ایالت‌های اصلی به شمار می‌رود رقیب دونالد ترامپ است و تنها دو هفته پیش رئیس جمهوری پیشین آمریکا اولین کمپین انتخاباتی خود را از این ایالت آغاز کرده بود.

در این راستا نیکی هیلی، مقاله‌ای را بازنشر کرده که سال قبل در آن گفته بود: «به گفت‌وگوی مبرمی نیاز داریم مبنی بر این‌که اگر خواهان شخصی با سنی بالاتر از سطح معینی در موضع قدرت باشد باید نوعی از آزمون شناختی را داشته باشی».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید