استرالیا از خنثی‌کردن توطئه‌ جمهوری اسلامی علیه یک شهروند ایرانی استرالیایی خبر داد

وزارت کشور استرالیا: عوامل رژیم‌های استبدادی مثل ایران تظاهرات تفرقه‌آمیز ترتیب می‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت کشور استرالیا با تاکید بر تظاهرات با محور اعتراض به رژیم ایران که در این کشور برگزار شده اعلام کرد مواردی را شناسایی کرده که افراد وابسته به دستگاه‌های امنیتی خارجی به منظور «تفرقه‌افکنی و تحریک به خشونت» تظاهرات ترتیب می‌دهند.

به گزارش روزنامه «تایمز کاربرا»، کلر اونیل، وزیر کشور استرالیا در سخنرانی روز دوشنبه خود در دانشگاه ملی استرالیا فاش کرد که سازمان امنیت این کشور اخیراً یک «عملیات مداخله خارجی» توسط رژیم ایران به منظور هدف قرار دادن یک کنشگر ایرانی-استرالیایی که در تظاهرات ضد رژیم فعال بوده را خنثی کرده است.

به گفته وی، استرالیا قصد دارد به‌زودی کشورهایی که در امور داخلی آن مداخله می‌کنند را نام ببرد، و سازمان‌های امنیتی این کشور موظف شده‌اند تا برنامه‌هایی برای آگاهی‌بخشی و محافظت از جوامعی طراحی کنند که در معرض خطر مداخله خارجی قرار دارند.

اونیل تاکید کرد که دولت استرالیا زمانی که موقعیت را برای حفظ منافع ملی خود مناسب تشخیص دهد، «اَعمال فاحش» تک تک کشورهای مداخله‌گر خارجی را آشکار خواهد کرد، و افزود زمان آن فرا رسیده تا پرونده مداخلات خارجی از «سایه» درآید و به «روشنایی» برسد.

وزیر کشور استرالیا گفت: «کاری که در جایگاه وزیر کشور می‌توانم برای کمک به استرالیایی‌ها به منظور مقابله با این مشکل بکنم این است که تا آنجایی که می‌توانم درباره مداخلات خارجی در استرالیا روشنگری کنم.»

اونیل در جریان سخنرانی خود در دانشگاه ملی استرالیا بدون فاش کردن نام کشورها به مواردی اشاره کرد که تلاش کرده‌اند اطلاعات شخصی حساس کنشگرانی که توسط دولت‌های خارجی به عنوان «دردسرساز» شناخته می‌شوند را جمع‌آوری کنند.

به گفته وزیر کشور استرالیا: «افرادی وجود دارند که به درخواست سازمان‌های امنیتی خارجی، به منظور ایجاد اختلاف‌ میان کنشگران و به قصد تحریک به خشونت، تظاهرات‌های متقابل ترتیب می‌دهند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید