واشینگتن: روسیه نیمی از تانک‌های سنگین خود را در اوکراین از دست داده است

بریتانیا پیشتر اعلام کرده بود که تانک‌های «چلنجر 2» را در ماه مارس به اوکراین ارسال خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سلسلت ولندر، معاون امور امنیت بین‌الملل وزارت دفاع آمریکا در اظهاراتی گفت، روسیه در جنگ اوکراین احتمالاً بیش از نیمی از تانک‌های خود را از دست داده است.

ولندر در نشست مجازی مرکز «نیوامریکن سکیوریتی» گفت: «روسیه احتمالاً بیشی از نیمی از ذخایر تانک‌های اصلی خود را در جریان درگیری‌ها و توقیف آن‌ها توسط اوکراینی‌ها از دست داده است.»

این مقام ارشد آمریکایی جزئیاتی در زمینه تعداد این تانک‌ها ارائه نکرد، اما کی‌یف به صورت همزمان برای دریافت تانک‌های سنگین از هم‌پیمانان غربی خود آماده می‌شود.

بریتانیا پیشتر اعلام کرده بود که تانک‌های «چلنجر 2» را در ماه مارس به اوکراین ارسال خواهد کرد. در همین زمینه آلمان نیز برای ارسال تانک‌های «لئوپارد 2» به اوکراین تا ماه آوریل اعلام آمادگی کرده است.

ایالات متحده آمریکا نیز در نظر دارد تا با اعزام 31 تانک «آبرامز - ام 1» از اوکراین حمایت کند. اما به گفته ناظران، این موضوع زمان‌بر خواهد بود.

کی‌یف اعلام کرده است که روسیه، جمعه 21 بهمن، حملات «گسترده‌ای» را آغاز کرده و با موشک‌ها و پهپادهای انفجاری تاسیسات انرژی اوکراین را مورد هدف قرار داده است.

مقامات اوکراینی از چند روز پیش هشدار دادند که ارتش روسیه برای حمله‌ای سنگین آماده می‌شود. ارتش روسیه که در جبهه شرقی اوکراین با سرعت کمی در حال پیشروی است، فشار خود را در خطوط مقدم افزایش داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size