آمریکا یک «شی ناشناس» را بر فراز آسمان آلاسکا منهدم کرد

کربی توضیح داد که شی مذکور در ارتفاع 40 هزار پا پرواز می‌کرد و‌ به توصیه وزارت دفاع آمریکا و با تایید توام با احتیاط رئیس جمهوری ایالات متحده رهگیری و منهدم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که ارتش این کشور با دستور جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده «یک شی ناشناس» در ارتفاع بسیار بالا را بر فراز آسمان آلاسکا منهدم کرد.

کربی، شامگاه جمعه 21 بهمن تاکید کرد که شی ساقط شده «در حجم یک اتومبیل کوچک» بود و «تهدیدی علیه امنیت هوانوردی» تشخیص داده شد.

مقامات مسئول آمریکایی تصریح کردند که مشخص نشد این شی پرنده یک بالن بوده یا خیر، اما در ارتفاع بسیار بالایی پرواز می‌کرد و می‌توانست تهدیدی علیه هواپیماهای غیرنظامی ایجاد کند.

کربی توضیح داد که شی مذکور در ارتفاع 40 هزار پا پرواز می‌کرد و‌ به توصیه وزارت دفاع آمریکا و با تایید توام با احتیاط رئیس جمهوری ایالات متحده رهگیری و منهدم شد.

او گفت که انهدام آن شی توسط یک جنگنده آمریکایی در نزدیکی سواحل آلاسکا انجام شد.

مسئولان آمریکایی اشاره کردند، «شواهدی مبنی بر این که شی منهدم‌شده تهدیدی نظامی علیه هدفی مشخص بوده باشد، یافت نکرده‌اند.»

این مسئولان همچنین بیان کردند، نمی‌توانند وجود تجهیزات جاسوسی و مراقبتی بر روی این شی را تایید کنند.

این در حالی است که حدود یک هفته پیش ایالات متحده یک بالن تجسسی چینی را بر فراز خاک آمریکا منهدم کرده بود.

یک مقام آمریکایی نیز درباره شی ساقط شده گفت که نمی‌دانیم این شی به دولتی متخاصم یا یک‌ شرکت یا یک فعالیت تجاری متعلق است.

پیشتر دولت آمریکا اعلام کرد، به احتمال فراوان ارتش چین از طریق یک برنامه جاسوسی هوایی بیش از 40 کشور جهان را توسط بالن‌های جاسوسی هدف قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید