زلنسکی خواستار دریافت «تسلیحات تعیین‌کننده» از آلمان و فرانسه شد

رئیس جمهوری اوکراین پنج‌شنبه برای حضور در نشست رهبران اروپا به بروکسل سفر می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین گفت که فرانسه و آلمان می‌توانند با ارسال «تسلیحات تعیین‌کننده» به کشورش از جمله سلاح‌های سنگین و جنگنده «قواعد بازی» در جنگ با روسیه را تغییر دهند.

زلنسکی، چهارشنبه 19 بهمن پس از سفر به لندن برای دیدار با امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه و اولاف شولتز، صدراعظم آلمان وارد پاریس شد.

او در لندن از متحدان غربی خواست با ارسال جنگنده به اوکراین، «بال‌هایی برای آزادی» برای مقابله با روسیه به کی‌یف اهدا‌ کنند.

رئیس جمهوری اوکراین قرار است پنج‌شنبه برای حضور در نشست رهبران اروپا به بروکسل سفر کند.

زلنسکی به رهبران آلمان و فرانسه گفت که «وقت اندکی داریم. من‌ هم اکنون از نیاز به تسلیحات با هدف به سرانجام رساندن جنگی سخن می‌گویم که روسیه آغازگر آن بود.»

او بیان کرد: «فرانسه و آلمان می‌توانند قواعد و شکل بازی را تغییر دهند. اگر سریعا به تسلیحات سنگین و دوربرد همچنین جنگنده‌های پیشرفته دست بیابیم، تجاوز روسیه به خاک ما هر چه زودتر پایان خواهد یافت.»

کشورهای غربی با آغاز سال جدید میلادی با ارسال صدها تانک، زره پوش‌های سنگین و سلاح‌های دوربرد به اوکراین موافقت کرده اما از تحویل جنگنده‌های پیشرفته به کی‌یف امتناع کرده‌اند.

اوکراین عضوی از اروپا

رئیس جمهوری فرانسه در مراسم شام با همتای اوکراینی خود گفت که به روسیه اجازه پیروزی در جنگ با اوکراین را نخواهیم داد و پاریس مانند برلین تا رفع نیازهای نظامی و تضمین آینده اوکراین، به کی‌یف کمک خواهد کرد.

صدراعظم آلمان هم با خطاب به رهبران اروپا در نشست آینده آنها در بروکسل، تاکید کرد که «اوکراین عضوی از خانواده اروپا است.»

زلنسکی پیش از سفر به پاریس، در دیدار با ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا در لندن‌ نیز خواستار دریافت «تسلیحات لازم» از متحدان غربی برای مقابله با حمله روسیه به اوکراین شده بود.

نهاد ریاست جمهوری اوکراین هم پس از دیدار این دو مقام در اطلاعیه‌ای بیان کرد که زلنسکی «بر اهمیت ارسال سلاح‌های ضروری با هدف مقابله با یورش ارتش روسیه و آزادسازی سرزمین‌های اشغالی تاکید کرده است.»

زلنسکی همچنین با تشکر از مردم بریتانیا به‌دلیل حمایتشان از اوکراین، اشاره کرد که روسیه مانند هر «نیروی شری» شکست خواهد خورد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید