تایمز: حکومت ایران جنایتکاران را برای قتل مخالفان خود در بریتانیا استخدام می‌کند

استفاده از جنایتکاران اجیرشده برای قتل مخالفان این امتیاز را برای رژیم ایران ایجاد می‌کند که می‌تواند هرگونه دخالت خود در حادثه را تکذیب کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات امنیتی بریتانیا می‌گویند جمهوری اسلامی تلاش می‌کند با استخدام خلافکاران و جنایتکاران و گروه‌های تروریستی سازما‌ن‌یافته مخالفان خود در بریتانیا را به قتل برساند.

به گزارش روزنامه «ساندی تایمز»، سازمان امنیت داخلی بریتانیا «MI5» اخیرا اعلام کرد رژیم ایران در سال گذشته تلاش کرد حداقل ده عملیات تروریستی علیه مخالفان خود در خاک بریتانیا انجام دهد، که شامل ترور و ربودن این افراد بود.

در ادامه آگاهی‌بخشی درباره این موضوع، و پس از آنکه روشنگری‌های ایرانیان ساکن بریتانیا درباره سرکوب اعتراضات ضدحکومتی رژیم ایران را تحت فشار قرار داده است، پلیس ضد تروریسم بریتانیا اخیرا هشدار داده که جمهوری اسلامی به «شیوه‌های جدید» برای عملیات تروریستی علیه مخالفان خود روی آورده است.

پلیس گفته تحریم‌های سنگین و افزایش نظارت سازمان‌های امنیتی بریتانیا و غرب استفاده از «عناصر خودی» به منظور انجام عملیات‌های تروریستی را برای رژیم ایران دشوار کرده است.

بر این اساس، به نظر می‌رسد که دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی و جاسوسان ایرانی به دنبال ایجاد روابط نزدیکتر با باندهای جنایتکار هستند تا برای‌شان عملیات‌های تروریستی را انجام دهند.

به گفته ساندی تایمز، استفاده از جنایتکاران اجیرشده برای قتل مخالفان این امتیاز را نیز برای جمهوری اسلامی ایجاد می‌کند که می‌تواند هرگونه دخالت خود در حادثه را تکذیب کند، و از قطع کامل روابط دیپلماتیک خود با غرب جلوگیری کند.

کن مک کالوم، مدیرکل MI5، اخیرا در یک سخنرانی مهم رژیم ایران را به عنوان «بازیگر حکومتی که اغلب به تروریسم روی می‌آورد» توصیف کرد.

به گفته وی: «رژیم ایران از طریق سرویس‌های امنیتی تهاجمی خود تهدید مستقیم علیه بریتانیا ایجاد می‌کند. در آشکارترین حالت، این شامل جاه‌طلبی آنها برای ربودن یا کشتن افراد بریتانیایی یا مستقر در بریتانیاست که دشمنان رژیم تلقی می‌شوند. ما فقط از ژانویه حداقل ده مورد از این تهدیدات بالقوه را دیده‌ایم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید