کی‌یف: از موشک‌های دوربرد فقط برای حمله به مناطق اشغالی اوکراین استفاده می‌کنیم

وزیر دفاع اوکراین گفت که همواره به شرکای خود می‌گوییم نسبت به عدم کاربرد تسلیحات دریافت شده از آنها علیه خاک روسیه پایبندیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

الکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین اعلام کرد که سلاح‌های دوربردی که کشورهای غربی، قول تحویل آن را به اوکراین داده‌اند، نه برای حمله به خاک روسیه، بلکه فقط به منظور هدف‌ قراردادن مناطق اشغالی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

ريزنيكوف، یکشنبه 16 بهمن در نشستی خبری در کی‌یف گفت: «همواره به شرکای خود می‌گوییم که نسبت به عدم کاربرد تسلیحات دریافتی از آنها علیه خاک روسیه پایبندیم و از این تسلیحات صرفا علیه یگان‌های روسی در اراضی موقتاً اشغال شده اوکراین، استفاده خواهیم کرد.»

خبرگزاری اوکراین یکشنبه به نقل از وزیر دفاع این کشور گفت که کی‌یف به صدها هزار پهپاد نیاز دارد و اقدامات برای رفع این نیازها در حال اجرا است.

به گزارش این خبرگزاری، وزیر دفاع اوکراین در دیدار با بیش از صد نوآور و سازنده پهپاد گفت: «در حال حاضر، نیازهای نیروهای دفاعی اوکراین، صدها هزار پهپاد برآورد شده و تلاش برای برطرف‌کردن این نیازها در حال اجرا است.»

در این نشست، میخایلو فدوروف، معاون نخست‌وزیر اوکراین و وزیر تحول دیجیتال، پاولو ریابکین، وزیر صنایع راهبردی و نماینده ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین حضور داشتند.

رزنیکوف، اهمیت حمایت از تولید پهپادها توسط اوکراین، به‌ویژه پهپادهای مورد استفاده در طیف گسترده‌ای از عملیات هوایی، دریایی و زمینی را مورد تاکید قرار داد.

وزیر دفاع اوکراین افزود، دامنه ماموریت این پهپادها، «تقویت آتش توپخانه، ضربه‌زدن به دشمن (هواپیماهای رزمی)، تحویل تجهیزات نظامی، تخلیه مجروحان و دیگر موارد را شامل می‌شود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید