مدودف: پاسخ ما علیه حمله‌کنندگان به کریمه، ویرانگر خواهد بود

مشاور مدیر دفتر زلنسکی: تهدیدهای مسکو در مورد پاسخ تلافی‌جویانه، بیانگر قصد روسیه برای ارتکاب جنایت «کشتار جمعی» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه و رئیس جمهوری پیشین این کشور، در واکنش به در کانون توجه قرار گرفتن مجدد موضوع شبه‌جزیره کریمه الحاق شده به خاک روسیه، تاکید کرد که اگر نیروهای اوکراین، اقدام به حمله به کریمه کنند، با پاسخ تلافی‌جویانه ویرانگر مواجه خواهند شد.

او همچنین افزود که واکنش روسیه «بقایای حاکمیت کییف» را نابود خواهد کرد.

مدودف در گفت‌وگو با روزنامه‌نگار نادانا فردریکسون، که شنبه 15 بهمن در کانال تلگرامی او منتشر شد، افزود: «پاسخ ما می‌تواند شامل هر چیزی بشود و پرزیدنت پوتین، آن را به صراحت بیان کرده‌ است.»

پاسخ اتمی

به گفته مدودف، پاسخ روسیه با توجه به ماهیت تهدیدها، قید و بندی ندارد و مسکو بر اساس دکترین نظامی خود برای «استفاده از تمامی انواع تسلیحات» از جمله اصول بازدارندگی هسته‌ای، آمادگی دارد.

به گزارش خبرگزاری «تاس»، معاون رئیس شورای امنیت روسیه افزود: «واکنش روسیه سریع، سنگین و توجیه‌پذیر خواهد بود».

مدودف همچنین تاکید کرد: «کسانی که فکر می‌کنند غرب با ارسال تسلیحات به اوکراین، به آغاز مذاکرات کمک می‌کند، سخت در اشتباهند و این کار نتیجه کاملا معکوسی درپی‌خواهد داشت.»

میخائیل پودولیاک
میخائیل پودولیاک

پاسخ سریع اوکراین به مدودف

واکنش فوری اوکراین به تهدیدات مدودف، از زبان میخائیل پودولیاک، مشاور رئیس دفتر رئیس جمهوری اوکراین، با طرح این اتهام علیه مسکو بیان شد که روسیه با تهدید به اقدامات تلافی‌جویانه قصد دارد در اوکراین «قتل عام» مرتکب شود.

پودولیاک ساعاتی پیش در توییتی نوشت:«تهدید برخی مقامات روسی مبنی بر انجام حملات تلافی‌جویانه، موید قصد آنها برای ارتکاب کشتار جمعی است که اقدامی در راستای ارعاب عمومی است.»

پودولیاک بار دیگر تاکید کرد که شبه‌جزیره کریمه، بخشی از خاک اوکراین است و «قوانین بین‌المللی، کاملا واضح است و اوکراین می‌تواند قلمرو خود را با استفاده از هرنوع وسیله‌ای، آزاد سازد. کریمه متعلق به اوکراین است.»

مدودف همواره در گذشته به احتمال استفاده مسکو از سلاح هسته‌ای در صورت وادار شدن به این کار اشاره کرده است.

بسیاری از مقامات غربی، با کم‌اهمیت دانستن این دست از تهدیدها، چنین رویکردی از سوی کرملین را «جنون‌آمیز» و نامحتمل توصیف کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید