رئیس جمهوری اسرائیل: وقت آن رسیده که اروپا در قبال ایران قاطعانه اقدام کند

هرتزوگ: رژیم ایران با ساخت و ارسال پهپادها و تسلیحات مرگبار علیه شهروندان اوکراینی می‌جنگد و با خیز برداشتن به سوی افزایش توان هسته‌ای خود و شکنجه و کشتن شهروندان ایرانی، جهان را به مخاطره می‌اندازد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهوری اسرائیل خطاب به سران اروپایی گفت، «وقت آن شده که اروپا موضع قاطعانه‌ای علیه ایران اتخاذ کند.»
هرتزوگ، چهارشنبه 5 بهمن در پی سفر به اروپا و در دیدار با اورسولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اروپا، از اتحادیه اروپا خواست که اقدامات خود را علیه تهران تشدید کند و هشدار داد که «ایران در اروپاست».

روزنامه «تایمز اسرائیل» در گزارشی که درباره این دیدار منتشر کرده، به نقل از اسحاق هرتزوگ نوشت: « رژیم ایران با ساخت و ارسال پهپادها و تسلیحات مرگبار علیه شهروندان اوکراینی می‌جنگد و با خیز برداشتن به سوی افزایش توان هسته‌ای خود و شکنجه و کشتن شهروندان ایرانی، جهان را به مخاطره می‌اندازد.»

هرتزوگ همچنین ادامه داد: « معتقدیم که زمان آن فرا رسیده است که اروپا موضعی بسیار قاطع در قبال ایران اتخاذ کند. زیرا این چالش نه تنها برای اسرائیل و منطقه خاورمیانه، بلکه برای اروپا و جهان است.»

رئیس جمهوری اسرائیل همچنین از بسیاری جهات «اتحادیه اروپا را یک شریک استراتژیک بالقوه برای اسرائیل» دانست.

این اظهارات هرتزوگ در حالی مطرح می‌شوند که دوشنبه 3 بهمن، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجه اروپا در بروکسل گفته بود که برای قرار گرفتن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی اتحادیه اروپا باید دادگاهی در یکی از کشورهای عضو این اتحادیه به این موضوع رای بدهد.

در هفته‌های گذشته، کارزار گسترده‌ای از سوی ایرانیان خارج از این کشور برای قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی اتحادیه اروپا تشکیل شده است. با وجود همراهی پارلمان اروپا با این حرکت و تصویب قطعنامه‌ای برای تروریستی خواندن سپاه، وزرای خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه این موضوع را به تصویب نرساندند و فقط 37 فرد و نهاد وابسته به حکومت ایران، از جمله وزیر ورزش و جوانان جمهوری اسلامی را به‌دلیل نقض گسترده حقوق بشر تحریم کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید