پیداشدن اسناد محرمانه در منزل مایک پنس معاون دونالد ترامپ

اسناد محرمانه در دو جعبه کوچک در خانه جدید مایک پنس در کارمل ایندیانا پیدا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع آگاه، به «سی.ان.ان» گفته‌اند گرگ جیکوب، وکیل مایک پنس، معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا، هفته گذشته حدود دوازده سند طبقه‌بندی‌شده را در خانه پنس در ایالت «ایندیانا» کشف کرده و به «اف.بی.آی» تحویل داده است.

گرگ جیکوب، در 18 ژانویه، در نامه‌ای به «آرشیو ملی»، آنها را از وجود این اسناد در خانه معاون سابق دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا مطلع کرده است.

4 صندوق

به گزارش «فاکس نیوز»، مایک پنس خود نیز در 18 ژانویه ضمن تماس با «آرشیو ملی» این نهاد را از تعدادی اسناد طبقه‌بندی‌شده که شامل 4 صندوق که برخی از آن حاوی کپی‌های مربوط به اسناد معاون سابق ترامپ است، مطلع کرد.

این اسناد و مدارک توسط «اف.بی.آی» شامگاه پنج‌شنبه 19 ژانویه از خانه جدید پنس در «کارمل» واقع در ایالت ایندیانا، جمع‌آوری شد.

هنگامی که «اف.بی.آی» اسناد را از خانه معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا جمع‌آوری کرد او در مراسمی در واشینگتن دی سی بود.

نشانه‌های محرمانه‌بودن مدارک

وکلای پنس گفته‌اند که حتی اگر اسناد نشانه‌هایی از محرمانه بودن مدارک را داشته باشند، وزارت دادگستری یا هر نهاد دیگری که این اسناد را جمع‌آوری می‌کند، باید تصمیم نهایی درباره «محرمانه بودن یا نبودن» این مدارک را بگیرد.

کشف این مدارک در حالی صورت می‌گیرد که پنس بارها گفته بود، هیچ مدارک طبقه‌بندی شده یا محرمانه‌ای ندارد.

«اف.بی.آی» و بخش امنیت ملی وزارت دادگستری، تحقیق و بررسی درباره این اسناد و نحوه رسیدن آنها به خانه پنس در ایندیانا را آغاز کرده‌اند.

در حالی که هنوز حساسیت این اسناد و مدارک مشخص نیست، تیم پنس قرار است روز سه‌شنبه درباره این مدارک به کنگره اطلاع دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید