11 کشته در حمله مسلحانه به یک سالن رقص در کالیفرنیا

مهاجم از تپانچه نیمه‌اتوماتیک برای شلیک 42 گلوله استفاده کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

پلیس کالیفرنیا، دوشنبه 3 بهمن، اعلام کرد که به تحقیقات خود درباره حمله مسلحانه یک مرد 72 ساله آسیایی‌تبار به سالن رقص در شهر «مونته‌ری پارک»، نزدیک لس‌آنجلس که به کشته‌شدن 11 نفر منجر شد، ادامه می‌دهد.

مهاجم با تپانچه به سوی کسانی که مراسم سال نو قمری را در سالن رقص «استار دنس ستودیو» جشن گرفته بودند، تیراندازی کرد. او پس از تیراندازی و کشتن یازده نفر، متواری شد اما سپس خودکشی کرد.

رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند که مظنون، «هو کان تران» نام دارد و مدتی به این سالن رقص رفت و آمد می‌کرد و در آنجا به صورت غیررسمی آموزش رقص می‌داد.

طبق منابع آمریکایی، مهاجم از یک تپانچه نیمه‌اتوماتیک برای شلیک 42 گلوله استفاده کرده است.

رسانه‌های آمریکایی افزودند، بازرسان بر روابط قبلی هو کان تران با افراد در کلوپ‌های رقص تمرکز کرده و در حال بررسی این موضوع هستند که آیا حسادت او نسبت به یک رابطه انگیزه برای قتل بوده یا خیر.

در همین حال یکی از دوستان مهاجم که خواست نامش فاش نشود، به خبرگزاری «سی‌ان‌ان» گفت که تران فکر می‌کرد دیگر معلمان رقص درباره او صحبت می‌کنند.

پلیس می‌گوید او احتمالا شنبه شب حدود ساعت 22:20 به سالن رقص رسید و به داخل آن تیراندازی کرد. در این تیراندازی 11 نفر کشته و 9 نفر دیگر زخمی شدند. همه قربانیان بین 50 تا 70 ساله بودند.

حمله دیگری

مهاجم پس از حمله به سالن رقص «مونته‌ری پارک» تصمیم داشت به سالن دیگری در نزدیکی «المبرا» حمله کند اما با مقاومت و خلع سلاح توسط کارمند 26 ساله این سالن رقص شد.

تصاویر ویدئویی به دست آمده که تلویزیون «ای‌بی‌سی» آنها منتشر کرد، نشان می‌دهد که مهاجم با یکی از کارمندان جوان در لابی باشگاه و استودیوی «لای لای» در «المبرا» درگیر می‌شود.

قاتل سپس متواری شد تا اینکه بعد از ظهر یکشنبه در جریان تعقیب و گریز پلیس در منطقه «تورنس» در چند کیلومتری جنوب در داخل خودروی سفید رنگ متعلق به وی با شلیک گلوله خودکشی می‌کند.

طبق گزارش پلیس قاتل یک مهاجر از ویتنام است که از طریق چین به آمریکا آمده بود. او در آمریکا ازدواج کرد اما در سال 2006 از همسر خود جدا شد.

شهر «مونته‌ری پارک» در چند کیلومتری مرکز لس‌آنجلس قرار دارد و حدود 60 هزار نفر را در خود جای داده است که اکثر آنها آسیایی یا آمریکایی آسیایی‌تبار هستند. ده‌ها هزار نفر برای برگزاری مراسم جشن دو روزه سال نو قمری در این شهر گرد هم آمده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم