روسیه در مسکو سامانه دفاع هوایی اس-300 مستقر کرد

بیش از 150 نظامی با بکارگیری 300 جنگ‌افزار و تجهیزات نظامی در رزمایشی در اطراف مسکو مشارکت کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

برای اولین بار از آغاز جنگ در اوکراین، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که جهت مقابله با حملات احتمالی به مراکز نظامی و اداری در منطقه مسکو، سامانه دفاع هوایی اس-300 در این منطقه مستقر کرده است.

وزارت دفاع روسیه، شامگاه شنبه یکم بهمن، در وبگاه خود تصریح کرد که «نیروهای یگان موشکی دفاع هوایی در منطقه نظامی واقع در غرب مسکو، رزمایشی برای پاسخ به حملات هوایی احتمالی به تاسیسات نظامی، صنعتی و اداری مهم انجام دادند.»

این بیانیه افزوده است که در رزمایش مذکور، سامانه دفاع هوایی اس-300 مانع حمله فرضی دشمن به ستون خودروهای نظامی شد و این خودروها با پوشش دود ایجاد شده به حرکت خود ا‌دامه دادند.

وزارت دفاع روسیه بیان کرد که «سامانه دفاع هوایی با شناسایی جنگنده‌ها و موشک‌های دشمن فرضی، فعال و به‌طور مجازی به سوی آن اهداف شلیک شد.»

بنا به بیانیه وزارت دفاع روسیه، بیش از 150 نظامی با بکارگیری 300 جنگ‌افزار و تجهیزات نظامی در این رزمایش مشارکت کردند.

پیشتر، دیمیتری مدودف، رئیس‌جمهوری پیشین روسیه و معاون دبیر شورای امنیت این کشور ضمن انتقاد شدیداللحن از غرب، تهدید کرد که «قدرت‌های هسته‌ای هرگز در منازعه‌های بزرگ و سرنوشت‌‌ساز شکست نمی‌خورند.»

کاخ کرملین نیز با تحسین گفته‌های مدودف مبنی بر این که شکست روسیه در اوکراین می‌تواند به جنگ هسته‌ای بیانجامد، تاکید کرد که این ایده کاملاً با دکترین هسته‌ای مسکو همخوان است.

در همین رابطه، آنگوس لیاپسلی، معاون دبیرکل سازمان آتلانتیک شمالی «ناتو» اعلام کرد که رزمایش‌های گسترده نیروهای هسته‌ای کشورهای عضو «ناتو»، جهت حصول اطمینان از بازدارندگی هسته‌ای فعال، امری ضروری است.

لیاپسلی‌ روز گذشته در گفت‌وگو با خبرگزاری «بی‌ان‌اس» گفت: «ماموریت اصلی این پیمان دفاعی، حصول اطمینان از آگاهی کامل روسیه نسبت به پایبندی ما به بازدارندگی هسته‌ای است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم