کره شمالی موشک بالستیک به دریای ژاپن شلیک کرد

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی و وزارت دفاع ژاپن انجام آزمایش موشکی جدید کره شمالی را تایید کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی بامداد شنبه 10 دی در ادامه آزمایش‌های موشکی فزاینده در سال جاری دوباره اقدام به شلیک موشک بالستیک کرده است.

ارتش کره جنوبی تاکید کرد که‌ موشک شلیک‌شده در دریای شرقی، که به دریای ژاپن نیز موسوم است، سقوط کرده است.

وزارت دفاع ژاپن نیز با تایید این آزمایش موشکی، اعلام کرد که کره شمالی احتمالا موشکی بالستیک شلیک کرده است.

این آزمایش جدید موشکی، پنج روز پس از ورود 5 پهپاد کره شمالی به حریم هوایی کره جنوبی انجام می‌شود که یکی از آن پهپادها تا نزدیکی سئول، پایتخت کره جنوبی پرواز کرد.

به‌رغم پرواز چندین ساعته این پهپادها بر فراز آسمان کره جنوبی، ارتش این کشور نتوانست این پهپادها را سرنگون کند که این واکنش ضعیف ارتش، انتقادات فراوانی را در کره جنوبی به همراه داشت.

یون سوک یول، رئیس جمهوری کره جنوبی این «تجاوز پهپادی را اقدامی غیر قابل تحمل» توصیف کرد و گفت، پاسخی درخور به این تجاوز خواهد داد تا کره شمالی درک کند که «اقدامات تحریک‌آمیز پیامدهای وخیمی» به همراه خواهد داشت.

در همین رابطه، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی پنج‌شنبه گذشته از انجام رزمایش دفاع هوایی برای مقابله با تهدیدهای پهپادی خبر داد.

آزمایش موشکی جدید کره شمالی با برگزاری کنگره حزب کارگران حاکم در این کشور همزمان شده است. قرار است کیم یونگ اون، رئیس جمهوری کره شمالی و دیگر مقامات بلندپایه در جریان این کنگره اهداف سیاسی کشور در سال 2023 در بخش‌های سیاست خارجی، امنیت و اقتصاد را اعلام کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید