حملات سنگین روسیه به کی‌یف و خرسون؛ قطعی برق بیشتر مناطق اوکراین

نیروهای روسیه صبح امروز با 64 موشک از نوع کالیبر و S-300 شهرهای اوکراین را هدف قرار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار «العربیه» گزارش داد که کی‌یف، پایتخت اوکراین صبح جمعه 9 دی با موشک و پهپاد مورد حمله قرار گرفت و صدای چندین انفجار در این شهر شنیده شد.

طبق این گزارش، نیروهای روسیه صبح امروز با 64 موشک از نوع کالیبر و S-300 شهرهای اوکراین را هدف قرار دادند. این موشک‌ها از دریای سیاه، دریای آزوف و شبه‌جزیره کریمه شلیک شدند.

والری زلوزنی، فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین پس از این حملات اعلام کرد، 78 درصد این موشک‌ها توسط سامانه دفاع هوایی کشور سرنگون شدند که عملکرد بسیار خوبی به‌شمار می‌رود.

گزارش خبرنگار العربیه افزوده که کی‌یف هدف حمله 16 موشک قرار گرفت و سامانه دفاع هوایی پایتخت اوکراین نیز در واکنش به این حملات فعال شد و همه موشک‌ها را سرنگون کرد.

بنا به این گزارش، ترکش‌های حاصل از سرنگونی موشک‌های روسی به زخمی‌شدن سه نفر در روستاهای اطراف کی‌یف منجر شد.

سامانه دفاع هوایی شهر خرسون نیز صبح جمعه فعال شد و دست‌کم صدای 3 انفجار در این شهر به گوش رسید.

خبرنگار العربیه همچنین گزارش داد که حملات پیوسته ارتش روسیه به زیرساخت‌های شهری اوکراین، سبب شده تا اکثر شهرهای این کشور و حدود 40 درصد کی‌یف فاقد برق باشند.

در همین رابطه، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین پیشتر گفته بود که همزمان با افزایش سرما، برق بیشتر مناطق کشور به‌دلیل حملات موشکی روسیه قطع شده است.

زلنسکی با اشاره به نبردهای سنگین در جبهه‌های باخموت و سولیدار در شمال منطقه دونتسک، گفت که نیروهای روسی درصدد تصرف کامل منطقه دونتسک پیش از آغاز سال میلادی جدید هستند.

از سویی، بریتانیا تجهیزات نظامی جدیدی از جمله برای خنثی‌کردن بمب‌ها و مین‌های عمل‌نکرده به اوکراین تحویل داده است تا بتوان با این تجهیزات مناطق و ساختمان‌ها را از بقایای تسلیحات روسی پاک کرد.

بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا هم در همین رابطه گفت که لندن 2 میلیارد و 770 میلیون دلار در بودجه سال آینده جهت کمک نظامی به اوکراین اختصاص داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید