پایان رزمایش‌های مشترک مسکو و پکن در شرق دریای چین

وزارت دفاع روسیه: ناوهای دو کشور با پشتیبانی هواپیماهای ضد زیردریایی در عملیات جست‌وجوی زیردریایی دشمن فرضی، شرکت و رگبار بمب‌های عمقی را پرتاب کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که مسکو و پکن پس از یک هفته رزمآیش‌های مشترک، شامل تمرین نحوه تصرف زیردریایی دشمن با استفاده از بمب‌های عمقی و آتش توپخانه علیه ناو جنگی، مانورهای دریایی خود را در دریای چین شرقی به پایان بردند.

خبرگزاری چین «شین هوا»، گزارش داد این رزمایش که از 21 تا 27 دسامبر با نام «میان‌کنش دریایی-2022» برگزار شد، شامل ناوگان روسیه در اقیانوس آرام بود و در آب‌های ژوشان و تایژو در استان ژجیانگ چین انجام گرفت.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: «یگان‌های کشتی‌های جنگی ناوگان اقیانوس آرام و نیروی دریایی ارتش آزادی‌بخش خلق چین، ماموریت عملیاتی خود را در چارچوب تمرین‌های دریایی دوجانبه، انجام دادند».

در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: «ناوهای دو کشور با پشتیبانی هواپیماهای ضد‌زیردریایی در عملیات جست‌وجوی زیردریایی دشمن فرضی شرکت و رگبار بمب‌های عمقی را پرتاب کردند».

وزارت دفاع روسیه، کلیپی منتشر کرد که گروهی از کشتی‌های جنگی روسیه و چین را در دریای چین شرقی نشان داد و ملوانان روسی با همتایان چینی خود به زبان ماندارین، صحبت می‌کردند و ناوهای روسی در حال شلیک موشک بودند.

به گزارش خبرگزاری «تاس»، شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین قرار است قبل از پایان سال جاری با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه گفت‌وگو کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید