نیمی از تأسیسات انرژی در اوکراین غیرفعال است

روزنامه «نیویورک‌تایمز» گزارش داده است که نیروهای اوکراینی پس از آغاز درگیری‌های شدید با ارتش روسیه، در آستانه بازپس‌گیری شهر «کرمینا» هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دنیس شمیهال، نخست‌وزیر اوکراین اعلام کرده است، نیمی از مراکز حوزه انرژی در اوکراین بر اثر حملات ارتش روسیه غیرفعال است.

شمیهال در این زمینه گفت، از زمان آغاز جنگ در این کشور، حدود 35 هزار مرکز انرژی تعطیل شده که در بین آن‌ها 700 تاسیسات حیاتی، به ویژه خطوط لوله گاز و ژنراتورهای برق وجود دارد. این بدین معناست که تا فرارسیدن فصل بهار، اقدامات سخت‌گیرانه‌ای در زمینه مصرف انرژی اعمال خواهد شد.

عملیات نظامی روسیه در اوکراین در حالی ادامه دارد که کی‌یف در انتظار دریافت کمک‌های جدید مادی و نظامی از سوی کشورهای غربی است.

تانک‌های ویران‌شده روسی در اوکراین
تانک‌های ویران‌شده روسی در اوکراین

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، چهارشنبه 7 دی در دیدار با جورجا ملونی، نخست‌وزیر ایتالیا، درباره دریافت پدافندهای هوایی از این کشور رایزنی کرد.

زلنسکی در این زمینه گفت: «ملونی اعلام کرده است که در زمینه تأمین پدافندهای هوایی در زمان کنونی گفت‌وگو خواهد کرد. ما هماهنگ عمل کرده و من اعتقاد دارم که حمایت ایتالیا فرصت تقویت نیروهای دفاعی و محافظت از آسمانمان را فراهم می‌کند.»

شایان ذکر است که جورجا ملونی در آستانه سال آینده به کی‌یف سفر خواهد کرد.

آخرین تحولات جنگ در اوکراین

در آخرین تحولات میدانی جنگ در اوکراین، نیروهای وابسته به روسیه در منطقه «دونتسک» اعلام کرده‌اند، توپخانه ارتش اوکراین در جریان حمله‌ای سنگین، دو منطقه «پتروفسکی» و «کیروفسکی» را مورد هدف قرار داده است.

بر اساس این گزارش، نیروهای اوکراین منطقه «یاسینوفاتا» را نیز مورد حمله موشکی قرار داده‌اند. این منطقه میزبان بزرگترین ایستگاه راه‌آهن در منطقه است.

روزنامه «نیویورک‌تایمز» گزارش داده است که نیروهای اوکراینی پس از آغاز درگیری‌های شدید با ارتش روسیه، در آستانه بازپس‌گیری شهر «کرمینا» هستند. از این شهر که اهمیت راهبردی فراوانی دارد، به عنوان «دروازه به سوی شرق» یاد شده است.

این شهر کوچک راه برای بازپس‌گیری دو شهر صنعتی مهم «سوردونتسک» و «لیسیچانسک» در منطقه دونباس را برای نیروهای اوکراینی فراهم می‌کند. مسکو در تابستان موفق شده بود در جریان حمله پر هزینه‌ای، منطقه دونباس را در کنترل خود گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید