دست‌کم 60 نفر در طوفان قطبی شدید در آمریکا کشته شدند

گستره این طوفان از منطقه دریاچه‌های بزرگ در مرز کانادا تا ریوگرانده در مرز مکزیک را در بر گرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

طوفان قطبی شدیدی که به گفته کارشناسان «تنها یک بار در طول زندگی هر آمریکایی روی می‌دهد»، تاکنون حدود شصت نفر، که تعداد زیادی از آنها ساکن غرب ایالت نیویورک بوده‌اند، را در آمریکا به کام مرگ فرستاده است.

به گزارش خبرگزاری «سی‌ان‌بی‌سی»، گستره این طوفان از منطقه دریاچه‌های بزرگ در مرز کانادا تا ریوگرانده در مرز مکزیک را در بر گرفته، و سرزمین‌های میان رشته کوه‌های راکی در غرب و آپالاش در شرق را در سرمای مطلق فرو برده است.

ریزش سنگین برف، جاده‌های یخ‌زده، و برودت چند ده درجه زیر صفر مسافرت را مختل و مردم را مجبور کرده در خانه‌های خود بمانند و در برابر سرما سنگر بگیرند. بیش از 1200 پرواز در سراسر کشور لغو شده و حداقل 500 پرواز به تاخیر افتاده است.

دوازده ایالت کلرادو، ایلینویز، کانزاس، کنتاکی، میشیگان، میسوری، نبراسکا، نیویورک، اوهایو، اوکلاهما، تنسی و ویسکانسین گزارش مرگ شهروندان داده‌اند. بسیاری از این افراد در اثر مشکلات قلبی در حین برف پارو کردن یا تنفس هوای منجمد مردند. جسد یخ‌زده برخی دیگر درون اتومبیل‌های آنها پیدا شده است. حداقل یک نفر در شهرستان نیاگارا در اثر مسمومیت مونوکسید کربن درگذشت.

در بوفالو در غرب ایالت نیویورک، کولاک کورکوننده و باران یخ‌زده بیش از بیست هزار نفر را در بی‌برقی فرو برد. هزاران مامور خدماتی برای مقابله با خطر اضطراری فعال شدند، که احتمالاً بزرگترین بسیج خدماتی در تاریخ ایالت بوده است.

سازمان هواشناسی ملی ایالات متحده پیش‌بینی کرده سرمای کشنده به همراه بادهای خطرناک، برای مسافرانی که جایی در جاده گیر می‌افتند، برای افرادی که خارج از خانه کار می‌کنند، و برای احشام و حیوانات خانگی خطر بالقوه مرگ ایجاد می‌کند.

به گفته کارشناسان، شدت طوفان فراتر از هر چیزی است که منطقه به خود دیده است، و این پدیده‌ای منحصر به فرد است که آمریکا هنوز از تبعات کامل آن آگاه نشده است. به گفته فرماندار ایالت نیویورک، این «طوفانی برای تمام اعصار» است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید