بریتانیا: کلیت سپاه پاسداران را تحریم کرده‌ایم

جیمز کلورلی ضمن اشاره به تلاش‌ها برای جلوگیری از دسترسی جمهوری اسلامی به سلاح هسته‌ای و احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام»، تأکید کرد که اقدامات بیشتری باید علیه تهران صورت گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جیمز کلورلی، وزیر خارجه بریتانیا در اظهاراتی گفت، این کشور کلیت سپاه پاسداران و همچنین تأمین‌کنندگان هواپیماهای بدون سرنشین برای روسیه را تحریم کرده است.

کلورلی در ویدویی که سه‌شنبه 6 دی منتشر شد، با اشاره به سرکوب مرگ‌آور اعتراضات و برگزاری دادگاه‌های غیرمنصفانه برای معترضان در ایران گفت: «ما بیدادگران در ایران را مورد بازخواست قرار خواهیم داد.»

Advertisement

او ضمن اشاره به تلاش‌ها برای جلوگیری از دسترسی جمهوری اسلامی به سلاح هسته‌ای و احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام»، تأکید کرد که اقدامات بیشتری باید علیه تهران صورت گیرد.

کلورلی افزود: «ما گشت ارشاد و قضاتی که معترضان را محاکمه می‌کنند را تحریم می‌کنیم.»

وزیر خارجه بریتانیا پیشتر در توییتی خبر داده بود که دولت او بیش از 300 فرد از جمله 40 مقام ایرانی را تحریم کرده است.

او در این زمینه نوشته بود: «بیش از 40 مقام ایرانی را تحریم کرده‌ایم. در مجموع، ما بیش از 300 فرد و نهاد از جمله سپاه پاسداران را به طور کامل تحریم کرده‌ایم.»

با وجود این‌که مقامات وقت دولت بریتانیا در سال گذشته خبر داده بودند که قراردادن سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی این کشور را بررسی می‌کنند، اما همچنان این نهاد نظامی در فهرست مذکور قرار نگرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید