ژاپن یگان پدافند موشکی در جزیره‌ای نزدیک به تایوان مستقر می‌کند

دولت ژاپن در بزرگترین تدارک نظامی خود از زمان جنگ جهانی دوم، در قالب طرحی 320 میلیارد دلاری برای خرید موشک‌هایی با قابلیت هدف قرار دادن چین رونمایی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش «جی جی پرس» ژاپن، برای مقابله با تهدیدها وزارت دفاع این کشور، یگان پدافند موشکی زمین به هوای خود را در جزیره «یوناگونی» در دورترین منطقه غربی ژاپن در نزدیکی تایوان مستقر خواهد کرد.

این خبرگزاری، سه‌شنبه 6 دی به نقل از سخنگوی وزارت دفاع ژاپن اعلام کرد که استقرار یگان پدافند موشکی، در راستای توسعه اردوگاه نیروهای دفاع زمینی در جزیره یوناگونی (بخشی از استان اوکیناوا)، به هدف تقویت توان دفاعی جزایر جنوب غربی ژاپن است.

ژاپن در اوایل ماه جاری، به دنبال افزایش تنش‌های منطقه‌ای و نگرانی از تبدیل تهاجم روسیه به اوکراین به جنگی گسترده‌تر، از بزرگترین تدارک نظامی خود از زمان جنگ جهانی دوم در قالب طرح 320 میلیارد دلاری برای خرید موشک‌هایی با قابلیت هدف قرار دادن چین، رونمایی کرد.

ادامه رزمایش‌های چین در نزدیکی تایوان

از سویی وزارت دفاع تایوان، دوشنبه، 5 دی، اعلام کرد رزمایش‌هایی که چین در پایان هفته در نزدیکی این جزیره انجام داده شامل 71 هواپیمای نظامی از جمله پرواز دهها جت جنگنده بوده است.

ارتش چین در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در پاسخ به تحریک‌های نامحدود و «همدستی» ایالات متحده آمریکا و جزیره خودگردان تایوان، ارتش چین رزمایش بزرگی را در نزدیکی خاک این جزیره انجام می‌دهد».

وزارت دفاع تایوان اعلام کرد، از زمانی که این وزارتخانه، آمار روزانه درباره موارد نقض حریم هوایی و نفوذ نظامی چین در خاک این جزیره را آغاز کرد، تاکنون این بزرگترین مانور نظامی پکن بوده که با دهها جت جنگنده و دیگر تسلیحات سنگین زمینی و هوایی در نزدیکی خاک این جزیره انجام می‌‌شود.

تایوان در بیانیه‌ای در «توئیتر» اعلام کرد 60 جت جنگنده که شش فروند از آنها از پیشرفته‌ترین نوع «سوخو 30» بوده است، در این مانور شرکت داشته‌اند.

بر اساس آمار «فرانس‌پرس»، 47 پرواز، حریم منطقه شناسایی پدافند هوایی جزیره تایوان را نقض کرده و این سومین میانگین بالای نقض روزانه هوایی ثبت‌شده در این منطقه پرتنش است.

تایوان از زمان استقلال تاکنون همیشه در معرض تهدید به حمله نظامی چین بوده و مقامات پکن همواره این جزیره را بخشی از خاک خود دانسته و مدعی‌اند روزی آن را باز پس خواهند گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size