اردوغان استوارنامه سفیر جدید اسرائیل در آنکارا را تحویل گرفت

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر منتخب اسرائیل، پس از پیروزی در انتخابات اخیر، برای همکاری و آغاز فصل جدیدی از روابط بر اساس احترام به منافع مشترک با اردوغان به توافق رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، سه‌شنبه 6 دی، طی تشریفاتی رسمی استوارنامه سفیر جدید اسرائیل در آنکارا را در راستای عادی‌سازی مناسبات دو کشور پس از چهار سال تنش، دریافت کرد.

ترکیه و اسرائیل در سال جاری با سفرهای مسئولان ارشد دو کشور، از جمله سفر اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهوری اسرائیل به آنکارا، روند بهبود روابط را آغاز کردند و طرفین در ماه اوت، در مورد تعیین سفیر در آنکارا و تل‌آویو به توافق رسیدند.

آغاز فصلی جدید

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر منتخب اسرائیل، پس از پیروزی در انتخابات ماه گذشته، با اردوغان توافق کرد که «برای پی‌ریزی دوران جدیدی در روابط» مبتنی بر احترام به منافع مشترک، با یک‌دیگر همکاری کنند.

ایریت لیلیان، کاردار اسرائیل در آنکارا از ژانویه 2021، پس از تقدیم استوارنامه خود به اردوغان، به عنوان سفیر جدید این کشور در ترکیه آغاز به‌کار کرد.
روابط اسرائیل و ترکیه پس از سفر اخیر اسحاق هرتزوگ در ماه مارس به آنکارا که اولین سفر یک رئیس جمهوری اسرائیل به این کشور از سال 2007 است، دگرگون شد.

مبادله سفرا

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در پایان ماه مه گذشته و در چارچوب بهبود روابط دیپلماتیک با اسرائیل، از شهر قدس بازدید کرد.

چاووش اوغلو، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت:«تعیین دو سفیر، یکی از گام‌ها در راستای عادی‌سازی روابط است. این گام مثبت اسرائیل، حاصل این تلاش‌هاست و دولت ترکیه نیز تصمیم گرفته در اسرائیل سفیر تعیین کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید