تایوان از نقض گسترده حریم هوایی خود توسط جنگنده‌های چینی خبر داد

ارتش چین در پاسخ به آنچه «تحریک‌های» نامحدود و «تبانی» ایالات متحده آمریکا و جزیره خودگردان تایوان توصف کرد، رزمایش بزرگی را در نزدیکی خاک تایوان انجام داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع تایوان، دوشنبه، 5 دی، اعلام کرد که مانورهای نظامی که چین در پایان هفته در نزدیکی این جزیره انجام داد شامل 71 هواپیمای نظامی از جمله ده‌ها جنگنده جت بوده است.

تایوان این مانورها را یکی از بزرگترین رزمایش چین در نزدیکی مرزهای خود توصیف کرد که تاکنون انجام گرفته است.

ارتش چین در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در پاسخ به تحریک‌های نامحدود و «تبانی» ایالات متحده آمریکا و جزیره خودگردان تایوان ارتش چین رزمایش بزرگی را در نزدیکی خاک این جزیره انجام می‌دهد».

وزارت دفاع تایوان اعلام کرد، از زمانی که این وزارتخانه آمار روزانه درباره موارد نقض حریم هوایی و نفوذ نظامی چین در خاک این جزیره را آغاز کرد، تاکنون این بزرگترین مانور نظامی پکن است که با ده‌ها جنگنده و دیگر اسلحله سنگین زمینی و هوایی در نزدیکی خاک این جزیره انجام می‌گیرد.

تایوان در بیانیه‌ای در توییتر اعلام کرد 60 جت جنگنده که شش فروند از آنها از پیشرفته‌ترین نوع «سوخو 30» بوده است، در این مانور شرکت کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، 47 پرواز به منطقه شناسایی پدافند هوایی جزیره نفوذ کرده و این سومین نرخ نقض هوایی روزانه ثبت شده است.

تایوان از زمان استقلال تاکنون همواره مورد تهدیدهای حمله نظامی چین قرار می‌گیرد، مقامات پکن این جزیره را بخشی از خاک خود می‌دانند و می‌گویند روزی آن را پس خواهند گرفت.

چین در دوران ریاست جمهوری شی جین پینگ، فشار نظامی، دیپلماتیک و اقتصادی بر تایوان را تشدید کرد و این فشارها به وخامت روابط بین آنها منجر شده است.

چین جزئیاتی مانور نظامی روز یکشنبه خود یا تعداد هواپیماهای شرکت کننده در این مانور یا مکان‌هایی که رزمایش در آن برگزار شد، ارائه نداد.

داده‌های تایوان نشان می‌دهد که بیشتر جنگنده‌های چینی وارد حریم هوایی این جزیره شده و عملیات مانور نظامی پکن از «خط وسط» که از تنگه تایوان می‌گذرد و دو طرف را از هم جدا می‌کند، عبور کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید