روسیه: ثبات کنونی بازار جهانی نفت حاصل کاهش تولید روزانه «اوپک‌پلاس» است

وزیر انرژی سعودی اخیرا تاکید کرد که تصمیمات «اوپک پلاس» سیاسی نبوده و در جهت حفظ ثبات بازارهای انرژی جهان و منافع تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزیر انرژی سعودی در واکنش به انتقادها از تصمیم اکتبر گذشته «اوپک پلاس» برای کاهش تولید، اظهار داشت که این تصمیم به منظور حمایت از ثبات بازار نفت، درست بوده است.

الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر روسیه ثبات کنونی بازارهای جهانی را نتیجه تصمیم ائتلاف «اوپک پلاس» مبنی بر کاهش دو میلیون بشکه‌ای تولید روزانه نفت از ابتدای نوامبر گذشته ارزیابی کرد.

به گزارش خبرگزاری «تاس»، نواک جمعه دوم دی در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت:« اعتقاد راسخ داریم که این کار را نه فقط در راستای منافع تولیدکنندگان، بلکه به‌نفع مصرف‌کنندگان و برای تضمین ثبات بازار انجام می‌دهیم.»

نواک خاطرنشان کرد:«تصمیم ائتلاف «اوپک پلاس» متشکل از اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و شماری از تولیدکنندگان بزرگ خارج از این سازمان، امکان تحقق ثبات را در برهه‌ای که بازار در فصل زمستان و به‌دلیل پیامدهای شیوع کرونا به‌ویژه در چین با کاهش تقاضا مواجه شده است فراهم کرد.

معاون نخست‌وزیر روسیه افزود: «در حال حاضر ابهام زیادی ناشی از اقدامات تورم‌زا و افزایش نرخ بهره بانک‌های مرکزی وجود دارد... به همین دلیل، اوضاع را باید با دقت زیاد دنبال می‌کنیم.»

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی سعودی، اخیرا ضمن تاکید بر سیاسی نبودن تصمیمات «اوپک پلاس»، خاطرنشان کرد که این کنسرسیوم نفتی برای تعامل با هر وضعیتی در بازار، تردید به خود راه نخواهد داد.

وزیر انرژی سعودی در واکنش به انتقادها از تصمیم اکتبر گذشته «اوپک پلاس» برای کاهش تولید، اظهار داشت که این تصمیم به منظور حمایت از ثبات بازار نفت، درست بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید