«سنتکام»: پهپادها و اقدامات بی‌ثبات کننده ایران تهدیدی علیه امنیت منطقه و جهان است

مایکل کوریلا: رژیم ایران تروریسم را پشتیبانی و تامین مالی می‌کند و به‌طور مستمر قوانین بین‌المللی را به چالش کشیده و نقض می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا «سنتکام»، ایران را به تامین مالی و پشتیبانی از تروریسم و نقض و به‌چالش کشیدن قوانین بین‌المللی متهم کرد.

ژنرال مایکل کوریلا، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا گفت ایران همچنان به ارسال و استقرار تسلیحات برای گروه‌های شبه‌نظامی نیابتی خود در منطقه ادامه می‌دهد و پهپادهای آن تهدیدی علیه امنیت منطقه به‌شمار می‌رود.

کوریلا شامگاه پنج‌شنبه یکم دی‌ماه طی کنفرانسی خبری افزود که ایران همچنان به اقدامات بی‌ثبات کننده در جهت تضعیف امنیت و تهدید آبراه‌های منطقه ادامه می‌دهد.

او همچنین ایران را به تهدید امنیت منطقه از طریق به‌کارگیری گروه‌های شبه‌نظامی و تسلیحات پهپادی متهم کرد.

فرمانده «سنتکام» همچنین گفت که ایران به توقیف محموله‌های کشتی‌ها در آب‌های بین‌المللی ادامه می‌دهد و نیروهای آمریکایی شرکت کننده در چارچوب ائتلاف بین‌المللی مبارزه با «داعش» در عراق و سوریه را هدف قرار می‌دهد.

تهدید امنیت منطقه و جهان

فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده نیز اشاره کرد که رژیم ایران تروریسم را پشتیبانی و تامین مالی می‌کند و به‌طور مستمر قوانین بین‌المللی را به چالش کشیده و نقض می‌کند. او همچنین تاکید کرد که فعالیت‌های تهران تهدیدی علیه امنیت جهان است.

این مقام نظامی ارشد آمریکایی تاکید کرد که ایالات متحده در صدد یافتن فناوری‌های جدیدی برای رویارویی با خطر پهپادهای ایرانی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید