یک شهروند ایرانی‌تبار لوکزامبورگ در ایران به اعدام محکوم شد

بر اساس نامه‌ای که وزارت خارجه لوکزامبورگ در این زمینه منتشر کرده است، اسلبورن از تلاش اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن برای اعلام همبستگی با معترضان ایرانی حمایت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ژان اسلبورن، وزیر خارجه لوکزامبورگ اعلام کرد که یک شهروند ایرانی‌الاصل لوکزامبرگی در ایران بازداشت و به اعدام محکوم شده است.

به گزارش رادیو «آر‌تی‌ال»، اسلبورن پنج‌شنبه 1 دی، اعلام کرد که با حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه جمهوری اسلامی درباره این پرونده و اعتراضات ایران به صورت تلفنی گفت‌وگو کرده است.

بر اساس نامه‌ای که وزارت خارجه لوکزامبورگ در این زمینه منتشر کرده است، اسلبورن از تلاش اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن برای اعلام همبستگی با معترضان ایرانی حمایت می‌کند.

وزارت خارجه ایران نیز با انتشار بیانیه‌ای، خبر از تماس تلفنی وزیر خارجه این کشور و همتای لوکزامبورگی او داد، اما هیچ اشاره‌ای به درخواست‌های اسلبورن از تهران نکرده است.

هنوز جزئیات بیشتری درباره هویت این شهروند لوکزامبورگی محکوم به اعدام و زمان بازداشت او در ایران منتشر نشده است.

پیشتر مسعود ستایشی، سخنگوی قوه‌ قضاییه جمهوری اسلامی، از بازداشت 40 شهروند خارجی در جریان اعتراضات جاری در ایران خبر داده بود که به گفته او، «مطابق قوانین داخلی جمهوری اسلامی ایران محاکمه خواهند شد.»

در هفته‌های گذشته، کانادا، آلمان، فرانسه، هلند، اتریش، بلژیک، اسپانیا و ایتالیا از شهروندان خود خواسته‌‌اند تا سریعا خاک ایران را ترک کنند.

گفته می‌شود که بیشترین تعداد افراد با تابعیت کشورهای دیگر که در خاک ایران بازداشت شده‌اند، از افغانستان، فرانسه، آلمان و آمریکا هستند.

مقامات غربی و نهادهای حقوق بشری همواره ایران را به بازداشت خودسرانه شهروندان کشورهای خارجی و دوتابعیتی برای باج‌گیری، گرفتن امتیاز و فشار بر غرب متهم می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید