واشینگتن پست: آمریکا علیه ایران و روسیه «عملیات سایبری بازدارنده» انجام می‌دهد

سایبرکام با کمک آژانس امنیت ملی کارزاری برای از کار انداختن هکرهای ایرانی و روسی و ابزارها و شبکه‌هایشان به راه انداخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده علیه دشمنان خارجی خود شامل ایران و روسیه «عملیات سایبری بازدارنده» انجام می‌دهد، و پیش از آنکه آنها بتوانند به زیرساخت‌های آمریکا هجوم آورده و در فرایند انتخابات این کشور اخلال ایجاد کنند، به آنها حمله می‌کند.

به گزارش روزنامه «واشینگتن پست»، فرماندهی سایبری ایالات متحده موسوم به «سایبرکام» که سیزده سال پیش تشکیل شد، مدتی است به اقدامات سایبری تهاجمی برای دفاع از کشور روی آورده است.

سایبرکام در جریان انتخابات میان‌دوره‌ای سال 2018 به یک «مزرعه ترول» روسی که هدفش انتشار مطالبی در رسانه‌های اجتماعی با هدف تحریک رای‌دهندگان و کاهش اعتماد به روند دموکراتیک انتخابات بود، حمله کرد و آن را از کار انداخت.

این نهاد آمریکایی سپس در سال 2020، مدت کوتاهی پس از آنکه هکرهای ایرانی وابسته به سپاه پاسداران در قالب یک گروه راست‌گرای افراطی ایمیل‌های تهدیدآمیز به رأی‌دهندگان آمریکایی ارسال کردند، علیه آنها اقدام تهاجمی کرد.

به گفته این مقامات آمریکایی، در جریان انتخابات امسال نیز نیروهای فرماندهی عملیات ملی سایبری با بسیاری از همان نهادهای خارجی وابسته به دولت‌های روسیه و ایران و نیروهای نیابتی آنها دست و پنجه نرم کردند.

ژنرال پل ناکاسونه، که هم ریاست سایبرکام و هم آژانس امنیت ملی، قدرتمندترین آژانس جاسوسی الکترونیکی جهان را بر عهده دارد، طی میزگردی که این ماه برگزار شد، درباره حملات سایبرکام به اهداف روسی و ایرانی سخنرانی کرد.

به گفته ناکاسونه، سایبرکام با کمک آژانس امنیت ملی کارزاری برای از کار انداختن هکرهای ایرانی و روسی و ابزارها و شبکه‌هایشان به راه انداخت، که مدت‌ها قبل از آغاز انتخابات میان‌دوره‌ای در آمریکا فعال بود، و تا زمان نهایی شدن نتیجه انتخابات به فعالیت خود ادامه داد.

به گفته فرمانده سایبرکام: «این همان چیزی است که ما آن را مقابله مداوم می‌نامیم، و مبنای آن شناخت دشمنان خارجی ما و آشنایی با شیوه‌های عملیاتی آنها در خارج از ایالات متحده است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید