سفیر روسیه در آمریکا خطر وقوع برخورد میان دو کشور را «بزرگ» ارزیابی کرد

پسکوف: تماس با ایالات متحده در خصوص دیدار پوتین و بایدن در دستورکار نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آناتولی آنتونف، سفیر روسیه در واشینگتن خطر وقوع درگیری میان کشورش و آمریکا را «بزرگ» ارزیابی کرد.

به گزارش خبرگزاری «تاس»، آنتونف روز جمعه، دوم دی ضمن هشدار درباره خطر وقوع درگیری میان روسیه و آمریکا، پیش‌بینی زمان ازسرگیری مذاکرات پیرامون گفت‌وگوهای راهبردی میان طرفین را دشوار دانسته و با اظهار این که گفت‌وگوها با آمریکا در مورد تبادل زندانیان، «موثر» بوده ابراز امیدواری کرد که این گفت‌وگوها ادامه یابد.

از سویی دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین نیز تاکید کرد که هیچ تماسی با ایالات متحده در مورد دیدار میان ولادیمیر پوتین و جو بایدن، روسای جمهوری دو کشور وجود ندارد.

پسکوف در پاسخ به پرسش خبرنگاری در مورد اعلام مذاکرات بایدن با پوتین، پس از ابراز تمایل رئیس جمهوری روسیه برای پایان دادن به جنگ در اوکراین، گفت که هیچ تماسی با ایالات متحده در خصوص دیدار پوتین و بایدن در دستورکار نیست.

به گفته او، موضوع اصلی، همان پایان بخشیدن سریع به عملیات ویژه نظامی روسیه به شرط متحقق شدن تمامی اهداف این عملیات است.
«سخنان زلنسکی را شنیدیم»

پسکوف در مورد گزارش‌های رسانه‌ای در این خصوص که کییف در حال تدوین پیشنهادهای صلح تا فوریه آینده است، گفت: «معلوم نیست. ما سخنان زلنسکی را شنیدیم. همه آن‌چه گفته شده مبتنی بر واقعیت میدانی که نمی‌توان آن را نادیده گرفت، نیست».

پوتین پنج‌شنبه با اعلام این که هدف مسکو، تداوم بحران اوکراین نیست، بلکه پایان دادن به آن است و روسیه برای پایان دادن به این بحران، تلاش خواهد کرد، تاکید کرد: «بهتر است، این بحران هر چه زودتر پایان یابد،.»

پوتین گفت که پایان همه درگیری‌های مسلحانه همواره در میز مذاکره اتفاق می‌افتد و هر قدر کییف زودتر این را بفهمد، بهتر است.»

در همین راستا کاخ سفید نیز اعلام کرده بود که اگر روسیه تمایل جدی برای مذاکره نشان دهد، بایدن برای دیدار با پوتین، همتای روسی خود آمادگی خواهد داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size